تعاونی جوانان با تخصیص اولیه ۱۰ میلیارد تومان تشکیل می‌شود 

تهران - ایرنا - وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه و اجتماعی و ورزش و جوانان امروز ( شنبه)تفاهم نامه همکاری برای ایجاد تعاونی جوانان امضا کردند و پیشنهاد اینکه امسال ۱۰ میلیارد تومان منابع مالی از سوی وزارت ورزش برای آن اختصاص یابد، مطرح شد.

محمد شریعتمداری امروز (شنبه) در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با موضوع ایجاد و توسعه تعاونی‌های جوانان که در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، گفت: انتخاب جوانان اندیشمند در عرصه مدیریت تحولی در کشور رقم می‌زند و داروی شفابخشی برای مشکلات است. 

وی تاکید کرد: حضور جوانان در عرصه مدیریت نه تنها در شعار بلکه در عمل نیز اتفاق بیافتد و شرایطی فراهم شود که مانند روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی شاهد حضور جوانان باشیم. 

وزیر کار افزود: چنانچه حضور جوانان همچون روزهای نخست پیروزی انقلاب در صحنه‌های مختلف و عرصه مدیریت تداوم داشت، وضع بهتری نسبت به امروز داشتیم. 

شریعتمداری اضافه کرد: دولت یازدهم و دوازدهم هم یکی از وعده‌های خود را توجه به جوانان اعلام کرد و در این زمینه اقدام ها و پایه‌ریزی خوبی انجام شد و مهمترین اقدام دولت در مدت باقیمانده اعتماد به جوانان درعرصه‌های مختلف است. 

وی درباره امضای تفاهم‌نامه ایجاد تعاونی جوانان گفت: پیشنهاد شد تا پایان امسال ١٠ میلیارد تومان منابع مالی از سوی وزارت ورزش و جوانان برای این منظور تامین شود و تا سقف ١٠٠ میلیارد تومان منابع مالی از سود بانک توسعه تعاون از سال ٩٩ اختصاص یابد. 

شریعتمداری ابراز امیدواری کرد: این تفاهم نامه در حد کاغذ نباشد و ضمانت نامه هایی تا سقف ۵٠٠ میلیون تومان توسط صندوق ضمانت بخش تعاون هم صادر می‌شود. 

وزیر کار گفت: ۴٩٠ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ در کشور فعالیت می‌کنند که در بخش دوم این تفاهم‌نامه جوانان کارگر مورد هدف قرار دارند و در زمینه افزایش مهارت، مسایل بهداشت و سلامت و توجه به ورزش آنان مورد تاکید است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =