آغاز دوباره یک لیگ آشفته

تهران- ایرنا- مسابقات لیگ برتر والیبال ایران از فردا (یکشنبه) از سر گرفته می‌شود. این آغاز دوباره، با محرومیت ۲ باشگاه همراه شده است.

لیگ برتر والیبال ایران حدود ۵۰ روز پیش تعطیل شد تا تیم ملی خود را برای شرکت در رقابت‌های انتخابی المپیک آماده کند. پیش از تعطیلی مسابقات نیز، رقابت‌های هفته ششم به طور کامل و چند بازی از هفته هفتم به تعویق افتاده بود.

در آغاز دوباره مسابقات، سازمان لیگ قصد دارد ابتدا دیدارهای ۲ هفته ششم و هفتم را برگزار کند و سپس به سراغ ادامه مسابقات از هفته یازدهم برود.

درحالی که قرار است فردا دیدارهای هفته ششم برگزار شود، هنوز تکلیف ۲ مسابقه این هفته روشن نیست. هفته پیش سازمان لیگ اعلام کرد که تیم‌های پیام مشهد و شهروند اراک به دلیل پرداخت نکردن بدهی خود به فدراسیون، نمی‌توانند در مسابقات شرکت کنند.

پیام در این هفته میهمان شهرداری گنبد است و شهروند هم در اردکان باید به مصاف خاتم برود. با اعلام سازمان لیگ، این ۲ مسابقه برگزار نمی‌شود اما مشخص نیست نتیجه آن سه بر صفر به سود حریفان اعلام خواهد شد یا این ۲ بازی هم به جمع دیدارهای معوقه لیگ برتر اضافه می‌شود. تکلیف ادامه حضور ۲ تیم پیام و شهروند نیز مشخص نیست.

فدراسیون والیبال در سال‌های گذشته همواره در برگزاری لیگ برتر مشکلات فراوانی داشت و امسال در یکی از بدترین شرایط خود قرار دارد. ضعف اطلاع‌رسانی هم به این مشکلات اضافه شده و درحالی که کمی بیشتر از ۲۴ ساعت تا آغاز هفته ششم باقی مانده است، سوالات بی‌پاسخ بسیاری درباره شرایط پیام و شهروند وجود دارد.

در میان دیگر مسابقات هفته ششم، رویارویی کاله مازندران و پیکان تهران، یکی از حساس‌ترین بازی هفته محسوب می‌شود. کاله و پیکان از تیم‌های قدیمی والیبال ایران هستند که هر ۲ سابقه قهرمانی در لیگ برتر و باشگاه‌های آسیا را دارند. پیکان که به دنبال حفظ جایگاه خود در رده دوم جدول رده‌بندی است، در آمل باید با شاگردان جوان بهروز عطایی و هواداران پرشور کاله رقابت کند.

شهرداری ارومیه که با سپردن سرمربیگری به پیمان اکبری و جذب پوریا فیاضی، جان دوباره‌ای گرفته است، در این هفته مقابل تماشاگران خود در سالن غدیر، به مصاف شهداب یزد می‌رود. سپاهان اصفهان هم در خانه خود از راه‌یاب ملل مریوان پذیرایی می‌کند.

اما در حساس‌ترین بازی هفته، تیم صدرنشین شهرداری ورامین به مصاف تیم رده‌سومی سایپا می‌رود. این بازی در خانه والیبال تهران برگزار می‌شود. ورامینی‌ها که هر ۹ بازی قبلی خود را در این فصل با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند، به دنبال تداوم روند موفقیت خود هستند.

برنامه مسابقات هفته ششم لیگ برتر والیبال

شهرداری ارومیه - شهداب یزد

کاله مازندران - پیکان تهران

فولاد سپاهان - راه‌یاب ملل مریوان

سایپا تهران - شهرداری ورامین

جدول رده‌بندی لیگ برتر والیبال در آستانه آغاز دوباره مسابقات

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =