رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری: دوپینگ سهرابی به ما اعلام نشده است

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری درخصوص دوپینگ «مهدی سهرابی» کاپیتان تیم ملی گفت: هنوز این موضوع از طرف اتحادیه جهانی به ما و این ورزشکار اعلام نشده است.

«خسرو قمری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شاید سایت فدراسیون جهانی نام او را در فهرست دوپینگی‌ها قرار داده باشد اما هنوز به ما و «مهدی سهرابی» چیزی اعلام نشده است. اگر هم اعلام شود او بدنبال اعتراض به این امر  و پیگیری کار خود خواهد رفت. امسال در فهرست دوپینگی‌ها تنها سهرابی بوده و هیچ ورزشکار دیگری در این فهرست قرار نگرفته است.

وی افزود: فدراسیون جهانی سه سال گذشته تستی را به صورت رندومی از او در کیش گرفت و سهرابی به این شیوه از تست‌گیری اعتراض کرد و امسال تعلیق شد. به یقین فدراسیون به خود او اطلاع می‌دهد و وی باید دلیل این کار را به فدراسیون جهانی توضیح دهد.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری عنوان کرد: هرچند این ورزشکار با توجه به سن و وضعیتی که دارد شاید نتواند در مسابقات آسیایی ۲۰۲۲ شرکت کند و فدراسیون هم دوست ندارد تا شرایط برای او اینگونه پیش برود.

وی درباره برنامه‌های ورزش پاک در فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: از هر دوچرخه‌سوار برای دوپینگ مبلغ ۵۰ میلیون تومان ضمانت گرفتیم و برای آنان کلاس‌های آموزشی برای آشنایی با موضوع داروهای ممنوعه برگزار کردیم. از همه مهم‌تر ورزشکاران ما سال‌هاست دوچرخه‌سواری می‌کنند و به پروسه دوپینگ آشنایی کامل دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =