اعلام آمادگی 8 کشور برای حضور در مسابقه‌های کشتی فرنگی جام تختی

تهران - ایرنا - رییس سازمان لیگ فدراسیون کشتی گفت: تاکنون 8 کشور برای حضور در چهلمین دوره پیکارهای کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی اعلام آمادگی کرده‌اند.

«عبدالمهدی نصیرزاده» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون کشورهای فلسطین، کویت، ارمنستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، روسیه و گرجستان برای حضور در جام تختی اعلام آمادگی کرده‌اند و فدراسیون در حال حاضر در حال انجام کارهای اداری صدور ویزا و تشریفات ورود این تیم‌ها به کشورمان است.

وی در پاسخ به این سووال که آیا این کشورها به طور حتم در جام تختی حضور خواهند یافت؟ اظهار داشت: دعوتنامه فدراسیون برای کشورهای مختلف جهت حضور در جام تختی ارسال شده و این کشورها در پاسخ به ایمیل فدراسیون، برای حضور در جام تختی در شهر شیراز اعلام آمادگی کرده و پاسپورت‌های کشتی‌گیران و مربیان خود را ارسال کرده‌اند و ما نیز براساس آن جهت صدور ویزا اقدام می‌کنیم.

نصیرزاده ادامه داد: همه تلاش ما این است که مسابقاتی در خور و شان جهان پهلوان تختی برگزار کنیم و شاید یکی از دلایل اصلی که موجب شده کشورها استقبال خوبی نداشته باشند، نداشتن جایزه دلاری برای رقابت‌ها و اینکه جزو مسابقات رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی هم نیست و البته سعی داریم در سال‌های آینده این رقابتها را با برنامه‌ریزی بهتر و جزو یکی از مسابقات رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی قرار دهیم.

وی ادامه داد: البته با توجه به شرایط سیاسی منطقه، در پیش بودن المپیک و همچنین تعطیلات کریسمس از دیگر دلایل حضور نیافتن کشورهای مختلف در جام تختی است اما با این وجود با برقراری ارتباطات دوسویه با کشورها و همچنین روابط بین‌الملل فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان، امیدواریم جام تختی امسال با کیفیت و شرایط و با حضور تیم‌های خوبی برگزار شود.

چهلمین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام تختی روزهای 3 و 4 بهمن ماه در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار می‌شود.

 برنامه این مسابقات به شرح زیر است:

چهار شنبه 2 بهمن: ورود تیمها و پذیرش تیم‌ها / ساعت 16 تا 17 کلینیک داوران / ساعت 17 تا 18 کلینیک مربیان و قرعه‌کشی تمامی اوزان

پنج شنبه 3 بهمن: ساعت 8 تا 8:30 معاینات پزشکی / ساعت 8:30 تا 9 وزن‌کشی مرحله اول / ساعت 10:30 تا 13:30 مرحله مقدماتی / ساعت 16 تا 20 ادامه مسابقات تا نیمه‌نهایی

جمعه 4 بهمن: ساعت 8 تا 8:30 معاینات پزشکی و وزن‌کشی مرحله دوم / ساعت 8:30 تا 8:45 وزن‌کشی مرحله دوم / ساعت 10:30 تا 13:30 شانس مجدد / ساعت 16 تا 20 فینال و مراسم اهداء جوایز.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =