کتابخوانی اثر مستقیمی در انتقال ارزش‌ها دارد

کرمانشاه - ایرنا- فرماندار دالاهو با اشاره به ارزش و اهمیت فرهنگ مطالعه در جامعه گفت: کتابخوانی اثر مستقیمی در انتقال ارزش‌ها و مفاهیم به همه نسل‌های کشور دارد.

کرم محمدی روز شنبه در ششمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان دالاهو با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و بررسی مشکلات کتابخانه‌های عمومی این شهرستان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه در سرسرای اجتماعات فرمانداری افزود: آمار کتاب و کتابخوانی در دالاهو نسبت به شهرستان‌های دیگر بسیار مطلوب است، اما نسبت به جمعیت ۳۶ هزار نفری این شهرستان باید تلاش بیشتری برای ترویج فرهنگ کتابخوانی داشته باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه نیز در این جلسه با تقدیر از حضور اعضای انجمن در جلسه گفت: انجمن شهرستان دالاهو یکی از برترین انجمن های استان است که در سال جاری در سه بخش عنوان نمونه کشوری و استانی را به خود اختصاص داد و این با تلاش همکاران و زحمات تک تک اعضای حقیقی و حقوقی انجمن صورت گرفت.

معصومه حسنی خونسار در خصوص نیم درصد درآمد شهرداری‌ها به کتابخانه‌های عمومی نیز افزود: پرداخت نیم درصد یک قانون است و شهرداری‌ها باید به قانون احترام بگذارند.

او از شهرداران شهرستان دالاهو خواست برای رفع مشکلات کتابخانه‌ها نیم درصد کتابخانه را به موقع واریز کنند.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان دالاهو نیز در این جلسه گفت: چهار هزار و ۶۰۰ نفر در شهرستان دالاهو عضو کتابخانه های عمومی هستند.

حمید مهدی پور افزود: در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری ۷۲۱ برنامه ترویجی فرهنگی کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شده است.

در پایان این جلسه فرماندار دالاهو  از معصومه حسنی خونسار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به سبب زحمات بی دریغ در راستای کسب رتبه برتر انجمن کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه و انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دالاهو در سال ۹۸ تقدیر کرد.

دالاهو در غرب کرمانشاه با بیش از ۳۶ هزار تن جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری مرکز استان واقع است.