دید افقی در فرودگاه ارومیه به ۶۰۰ متر کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به وجود مشکل دید افقی در فرودگاه ارومیه گفت: در حال حاضر دید افقی در باند فرود به ۶۰۰ متر کاهش یافته که همین امر عاملی برای تاخیر پروازهای ورودی و خروجی است.

محمدعلی نائل قراملکی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کاهش دید افقی منجر شده پرواز ایران‌ایر از مقصد تهران به ارومیه با تاخیر انجام شود.

وی تاکید کرد: به تبع تاخیر در پروازهای ورودی به فرودگاه ارومیه، پروازهای خروجی نیز با تاخیر همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: با تلاش نیروهای خدماتی در فرودگاه، پرواز هواپیمایی آتا از ارومیه به مقصد تهران در ساعت ۶:۳۰ صبح امروز، شنبه طبق برنامه انجام شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی اظهار داشت: با توجه به بارش‌های اخیر و تداوم آن، مسافران برای اطمینان بیشتر از انجام پرواز پیش از مراجعه به فرودگاه ارومیه با اطلاعات پرواز تماس بگیرند.

«قراملکی»، بیان کرد:  شماره تماس‌های ۱۹۹ یا تلفن مستقیم ۳۲۷۷۷۷۶۶ - ۰۴۴ پاسخگوی مسافران است و آنها می‌توانند از این طریق از وضعیت پروازهای این فرودگاه و یا تاخیرهای احتمالی اطلاع یابند.

وی اظهار داشت: امروز در مجموع پنج پرواز ورودی و پنج پرواز خروجی از فرودگاه ارومیه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه پروازهای این فرودگاه بدون مشکل انجام شده است، تاکید کرد: از زمان اعلام پیش‌بینی بارش برف تمام تدابیر لازم اندیشیده شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، پروازهای فرودگاه ارومیه روز دوشنبه هفته گذشته نیز به علت بارش برف و کاهش دید افقی لغو یا با تاخیر انجام شده‌بود.

آذربایجان‌غربی سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد ولی بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.

روزانه به طور متوسط پنج پرواز و هفته‌ای ۳۹ پرواز، شامل ٢ پرواز به مقصد مشهد و ٢ پرواز به مقصد استانبول و ۳۵ پرواز به مقصد تهران توسط شرکت‌های هواپیمایی مختلف از فرودگاه ارومیه انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =