دانش آموزان مناطق سیل زده جاسک از شنبه در کلاس‌های درس حاضر شوند

بندرعباس- ایرنا- طبق اعلام اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان کلاس‌های درس دانش آموزان مناطق سیل زده شهرستان جاسک از روز شنبه ۲۸ دیماه دایر است و دانش آموزان باید برای ادامه درس در این کلاس ها حاضر شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان جمعه با اعلام این خبر اظهار داشت: در جریان سیل اخیر در شهرستان جاسک برخی از مدارس روستایی آسیب و کلاس های درس تخریب شدند و دانش آموزان به مدت یک هفته موفق به حضور در کلاس های درس نشدند.

موسی دادی زاده تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته و هماهنگی های انجام شده از فردا شنبه کلاس های درس دانش آموزان با برپایی ۱۵ چادر در روستاهای سیل زده برگزار می شود.

وی در خصوص تهیه کتاب و نوشت افزار مورد نیاز دانش آموزان مناطق سیل زده، گفت: کتاب های درسی و نوشت افزاز در میان دانش آموزان توزیع شده و برخی از کتاب های درسی نیز قرار است از طریق وزارت آموزش و پرورش ارسال شود.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با برگزاری کلاس‌های فوق برنامه در روزهای پنج شنبه و جمعه، یک هفته تعطیلی مدارس مناطق سیل زده و عقب ماندگی درسی دانش آموزان تا حدودی جبران شود.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

به دنبال این سیلاب‌ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده‌ها در منطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ و سیریک در ۱۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.

طبق اعلام مسوولان، سیل اخیر حدود ۹ هزار میلیارد ریال خسارت به زیرساخت های استان هرمزگان در دو شهرستان جاسک و بشاگرد وارد کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =