خبرنگار ایرنا رتبه برتر مسابقات آزاد تنیس روی میز جنوب کرمان را به خود اختصاص داد

جیرفت - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان جیرفت از برگزاری مسابقات آزاد تنیس روی میز جنوب استان کرمان در این شهرستان خبر داد و گفت: این سری از مسابقات با برتری هادی شفیعی مجاز خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به پایان رسید.

به گزارش دریافتی روز شنبه ایرنا، مهدی ارم‌بین افزود: این مسابقات به یاد سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و به میزبانی هیات تنیس روی میز شهرستان جیرفت برگزار شد که در این رقابت‌ها هادی شفیعی بدون هیچ باختی مقام برتر را به خود اختصاص داد.
وی تصریح کرد: در این مسابقات، ۱۴ نفر شرکت کننده از شهرستان‌های جنوبی استان کرمان  با هم به رقابت پرداختند. 
وی ادامه داد: هادی شفیعی مجاز از شهرستان جیرفت، محمد اکبری از شهرستان کهنوج و احسان بحرآسمانی از جیرفت به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند. 
رییس اداره ورزش و جوانان جیرفت اظهار داشت: مسابقات آزاد تنیس روی میز جنوب استان کرمان با هدف ارتقای ورزش تنیس روی میز این منطقه برگزار شد. 
وی تصریح کرد: تقویت هوش و حافظه، افزایش تمرکز و دقت، جلوگیری از بیماری آلزایمر، تقویت قوه بینایی و درگیر بودن تمام اعضا و جوارح بدن از ویژگی های ورزش تنیس روی میز است. 
ارمبین با بیان اینکه تنیس روی میز نخستین رشته سرعتی در بین رشته های راکتی دنیاست، بیان داشت: فعالیت همزمان ۲ نیم کره مغز، دومین رشته سخت ورزشی به لحاظ وضعیت بدنی (بعد از پرش با نیزه) و پرجمعیت ترین رشته ورزشی از دیگر مزایای ورزش تنیس روی میز است. 
تنیس روی میز توسط فدراسیون جهانی تنیس روی میز که در سال ۱۹۲۶ تأسیس شد، اداره می ‌شود و از سال ۱۹۸۸ به ورزش‌ های المپیک اضافه شد. 
شهرستان جیرفت با ۳۱۶ هزار نفر جمعیت از پنج بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه، اسفندقه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.