۵۹ تیم عملیاتی هلال احمر کشور در مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان حضور دارند

زاهدان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۵۹ تیم عملیاتی جمعیت هلال احمر هفت استان کشور به منظور پشتیبانی امدادی مناطق سیلزده در این استان حضور دارند.

حسن مصفا روز جمعه در گفتوگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تیمهای امدادی به همراه خودرو و اقلام امدادی موردنیاز سیل زدگان در حال خدمات رسانی هستند.

وی ادامه داد:  ۱۴ تیم از استان فارس، ۱۳ تیم از خراسان شمالی، ۱۳ تیم از خراسان رضوی، ۱۱ تیم از یزد، چهار تیم از کرمان، ۲ تیم از بوشهر و خراسان جنوبی در منطقه حضور دارند.

 معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: در مجموع ۲۸۵ نیروی کار آزموده به همراه ۵۴ خودرو و تجهیزات لازم در حال خدمات رسانی به مردم سیلزده استان هستند.

وی با اشاره به اقلام موردنیاز سیل زدگان سیستان و بلوچستان گفت: مواد خوراکی (آرد، حبوبات، انواع کنسرو، مواد پروتینی، روغن، برنج، ماکارونی، سویا، چای)، اقلام غیرخوراکی (پتو، زیرانداز، پشه‌بند، ملافه و پارچه، پلاستیک ضخیم، طناب) و اقلام بهداشتی (صابون، پودرهای شوینده، لباس زیر، اقلام بهداشت فردی) از جمله مهمترین نیازهای سیل زدگان استان است.

 بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است و با وجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =