فریاد همدلی مردم در فارس طنین انداز شد

شیراز ایرنا- مردم استان فارس و شهر شیراز با شرکت در یک راهپیمایی، حمایت همه جانبه خود را از صلابت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی و نیروهای مسلح اعلام و همچنین با خانواده‌های شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی ابراز همدردی کردند.

مردم شیراز همگام با سایر نمازگزاران در استان فارس، پس از اقامه نماز جمعه بیست و هفتم دی‌ماه 98 در راهپیمایی که به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی این استان برگزار شده بود، شرکت کرده و با سردادن شعارهایی همچون، "بردار سپاهی برادر بسیجی، حمایتت می‌کنیم" پشتیبانی خود را از سپاه پاسداران و سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی فریاد زدند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی همچنین خشم و انزجار خود را از جنایت‌ها و دشمنی‌های آمریکا و استکبار و اعمال ریاکارانه آنها در حق ملت ایران، اعلام کردند.

در این مراسم، راهپیمایان با خانواده‌های شهدای حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی نیز که شماری از آنها به استان فارس تعلق دارند، ابراز همدردی کردند. 

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه هجدهم دی‌ماه ۹۸ تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.
صبح شنبه (بیست و یکم دی‌ماه ۹۸)،‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت قرار گرفته است.
این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده، اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کند تا با خطاهای صورت گرفته، برخورد قانونی انجام شود.
در ادامه نیز رییس جمهوری، ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراینی شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببان این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.
همچنین رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح در باره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مامور پیگیری کوتاهی‌ها یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =