گره‌های زیادی در منطقه توسط سردار سلیمانی و یارانش باز شد

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی حاج قاسم سلیمانی را سردار تدبیر، عقلانیت و رفع موانع بزرگ از جمهوری اسلامی معرفی کرد و گفت: گره‌های زیادی در عراق، سوریه، افغانستان، یمن و مناطق راهبردی توسط این شهید بزرگ باز شد.

سعید رضا عاملی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که به میزبانی جامعه قرآنی کشور در حسینیه فاطمه زهرا(س) برگزار شد، افزود: در این دو هفته اخیر شاهد مستنداتی از لطف و عنایت الهی بر جامعه ایران و جامعه انقلابی در سطح جهان بودیم و خداوند متعال بار دیگر با خون شهیدی از جنس شهدای کربلا و حضرت سیدالشهدا (ع)، پیوند مردم را با خود، توحید و تعالیم قرآنی به ظهور رساند.

وی افزود: شاید اگر این شور میلیونی مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی نبود، بعضی‌ها تصور می‌کردند که جامعه ایران یکپارچگی خود را در پیوند با آیین الهی و تعالیم توحیدی از دست داده است، ولی این جمعیت به اثبات رساند که مردم عمیقا با تعالیم الهی پیونده خورده‌اند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ۹۵ درصد مردم به گفته خود به خدا، معاد، نبوت و ولایت معصومین ایمان دارند، اظهار داشت:  وقتی نوع احساس مردم در صورت بی احترامی به قرآن کریم مورد پرسش قرار می‌گیرد، ۸۵ درصد آن‌ها احساس نفرت از عاملان بی‌احترامی به قرآن و تعالیم الهی را ابراز داشتند.
وی تصریح کرد: چهل سال میراث انقلاب، دفاع مقدس و تلاش و مجاهدت مدافعان حرم، پیوند عمیقی بین مردم در گروه های سنی و قومیت های مختلف ایرانی با ارزش های انقلاب اسلامی ایجاد کرده است.

اگر فتنه‌های روزگار انباشته شود، باز شاهد آرامش در رهبری انقلاب هستیم
وی افزود: این آرامشی است که خداوند به مومنان می دهد تا  سخنان حکیمانه رهبری حکیم انقلاب در فتنه‌ها و بلاهای روزگار آرامش بخش دلها شود.
عاملی با بیان اینکه همه ما وامدار مجاهدت‌های خستگی ناپذیر سردار سلیمانی هستیم، افزود: جزئیات مجاهدت‌های او به دلیل عمل خالصانه این شهید و یاران صدیق او بر مردم آشکار نشده و شاید در آینده نیز روشن نشود. اما چند نکته درباره این شهید باید گفت.

وی افزود: نخست اینکه سردار سلیمانی مانند موحدان الهی از مرگ استقبال می کرد و مرگ را اساساً نیستی تلقی نمی کرد و از آن هراسی نداشت.
 استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به اینکه مرگ پلی از هستی به هستی دیگر است، ‌یادآور شد: با این تفاوت که جهان دنیا جهانی محدود، فانی و گذرا است که در مقایسه با جهان آخرت شبانه روزی بیش نیست. بر همین اساس مجاهدین فی سبیل الله در راه خدا خستگی ناپذیر هستند.

وی در ادامه به نقل خاطره‌ای از یکی از همراهان سردار سلیمانی در پروازی از سوریه به ایران پرداخت و گفت: ایشان ۴۸ ساعت نخوابیده بودند ولی با این حال به خوبی و با دقت به حرفهای من گوش کردند و به نکاتی پاسخ دادند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این حالت خستگی ناپذیری در مومنین به دلیل اینکه می دانند مرگ در نزدیکی خودشان است، وجود دارد و به همین خاطر جوینده مرگ هستند.
مردان مجاهد خدا ترسی از مرگ ندارند
وی با بیان اینکه مومنین آرزو می‌کنند که در میدان جنگ و جهاد به شهادت برسند، افزود: از نظر آنها اگر رفتن از این دنیا از طریق شهادت باشد یعنی خداوند بهترین کرامت را به فرد عطا کرده است و مردان خدا مردان مجاهدت هستند که ترسی از مرگ ندارند بلکه لباس مرگ را به تن می کنند.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه درباره ویژگی دیگر سردار سلیمانی و مردان الهی که توجه به حجت بالغه است، افزود: حجت بالغه یعنی دلیلی که راهنمای رسا و قطعی برای زندگی انسان است و دلیل رسایی که اگر انسان از آن پیروی کند عاقبت بخیری و عمل صالح و جاودانگی آن در مسیر خیر و صلاح تضمین می‌شود.

وی تصریح کرد: حجت بالغه کتاب خدا، انبیاء خدا، اولیاء خدا، ائمه معصومین، حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند و حجت بالغه در زمان ما رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: افرادی که در حجت بالغه زمان ما تردید ایجاد می کنند در زمره کسانی هستند که تردید در نبوت پیامبر و امامت معصومین کرده‌اند که برای ما و برای سیاسیون بزرگ جهان عظمت و حکمت رهبر معظم انقلاب روشن است.

وی افزود: در این سال‌ها یک تناقض در افکار و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب ندیده‌ایم که همواره با یک تناسب توحیدی و الهی مسیر را برای ما تعیین کرده‌اند و این امر توفیقی است که سردار سلیمانی با افتخار می‌گفتند ما سرباز این امام حکیم هستیم.

سردار سلیمانی در تمام مسیرها به افق نگاه رهبری توجه می‌کرد
 عاملی گفت: سردار سلیمانی این سربازی را به اتمام رساند و در تمام مسیرها نگاهشان به افق نگاه رهبری بود و حتی منتظر بیان رهبری نمی‌شدند و دغدغه‌ها، دردها و نگاهشان را دنبال می کردند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: میدان جهاد در روزگار ما میدان پر ارزشی است و اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب و در مواضع مختلف بر ارزش‌های اسلامی و جهاد در راه خدا تاکید می‌کنند به خاطر اهمیت جهاد در دوران ماست.

وی با بیان اینکه دشمن نادان، مستکبر، ظالم و نه لزوما قدرتمند ما آمریکا در مسیر تاریخ ۳۰۰ ساله خود دائما ظلم کرده است، گفت: دولت آمریکا ۱۱۲ میلیون بومی آمریکا را کشت و از ۵۲ قومی که در آمریکا زندگی می‌کردند ۴۸ قوم را قتل عام کردند که فجیع ترین قوم کشی در تاریخ در میان بومیان آمریکا اتفاق افتاد.

دکتر عاملی گفت: ما مقابل دشمنی ایستاده‌ایم که قائل به استثنا گرایی است و خودش را از تمام قوم‌های جهان مستثنی می‌کند و جرج بوش رییس جمهور آمریکا در یکی از سخنرانی‌های خود گفت یا با مایید یا باید بمیرید.
وی با بیان این اظهارات تاکید کرد: خیلی دردناک است که عده‌ای برای احترام به بوش و اوباما و ترامپی که بر ذهنش هیچ عقلانیتی حاکم نیست، از روی پرچم آمریکا رد نشوند.
دکتر عاملی در ادامه در مورد آمریکا و ماهیت دولت آن بیان کرد: روحیه انسان کشی، انتقام و بی رحمی در دولت آمریکا حاکم است و این کشور ۷ هزار کلاهک هسته‌ای در اختیار دارد و امروز با حضور نظامی در ۱۵۶ کشور، بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ پایگاه نظامی در دنیا دارد که از این رو ضربه زدن و خطرزایی برای این کشور که قدرتش تا این حد باز شده بسیار آسان است.

وی افزود: در مقابل چنین دشمنی هیچ راهی جز جهاد، مقاومت و مبارزه وجود ندارد و سپاه اسلام امروز با قدرت بازدارندگی خود، جرات تحرک را از دشمن گرفته است و باید بداینم که ارزش این نوع جهاد و تلاش که منجر به برداشته شدن سلطه از جهان می‌شود، ارزش و ثواب بی‌شمار دارد.

سختی هایی که مردم تحمل می‌کنند، بهای عوض کردن مسیر تاریخ  و سلطه جهانی است
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: هزینه‌ای که جمهوری اسلامی می‌دهد و سختی‌هایی که مردم ما این روزها تحمل می‌کنند، بهای عوض کردن مسیر تاریخ و سلطه جهانی و در واقع بهای ایجاد یک تغییر بزرگ در جهان است.
وی دولت های اروپایی را در وضعیتی دانست که توانایی مقابله با این قدرت سلطه را ندارند، اما در مقابل ایران اسلامی، رهبری فاخر و مردم کشور ما هستند که می‌توانند این مسیر را عوض کنند.
عاملی با بیان اینکه سردار سلیمانی با اخلاص در راه خدا، سربازی ولایت، صمیمت با مردم، تلاش و مجاهدت بی امان در این مسیر حرکت کرد، گفت: اطمینان داریم با یاری خداوند متعال فتح و نصرت پیش روی ماست و وقتی مقام معظم رهبری با آن پیوند الهی بیان می‌کنند که در آینده پیروزی جهان اسلام رخ خواهد داد، دیگر هیچ تردیدی در دل باقی نمی ماند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =