مشارکت ۸۳ هزار دانش آموز شیرازی در دور جدید طرح گلستان در دبستان

شیراز-ایرنا- دور جدید طرح گلستان‌خوانی در مدارس با عنوان "ورقی از گلستان در دبستان" با مشارکت ۶۶۷ مدرسه با بیش از ۸۳ هزار دانش آموز در مدارس ابتدایی شیراز آغاز شد.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، جمعه در جمع خبرنگاران افزود: برنامه گلستان‌خوانی به همت این سازمان با همکاری اداره کل آموزش‌ و پرورش و با تلاش و پشتکار قریب به چهار هزار معلم برای دانش‌آموزان پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی اجرا می‌شود و رسالت آن افزایش مهارت‌های اجتماعی مختلف و تقویت هویت شهری در کودکان است.

ابراهیم گشتاسبی‌راد بیان داشت: کلام و آموزه‌های سعدی متناسب با سن کودکان و نیازمندی‌های اجتماعی آنان برای زندگی در شهر، در سه جلد کتاب گردآوری شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شیراز شهری بزرگ و متکثر به لحاظ اجتماعی و فرهنگی است، آموزش مهارت‌های مختلف اجتماعی مانند، ارتباط کلامی موثر، ارتباط عاطفی، سعه صدر، مدارای اجتماعی و احترام به تفاوت‌های فردی، کنترل خشم، حس تعلق به شهر و تقویت هویت شهری از طریق برجسته‌سازی هویت ادبی دانش‌آموزان از اهداف مهم این برنامه است.

معاون شهردار شیراز اظهار داشت: آموزگاران کتاب‌های طراحی شده را همراه با برنامه‌های پرورشی و کارهای گروهی متنوع از جمله اجرای نمایش، تهیه صنایع دستی، نمایشنامه‌نویسی، کاریکاتور، سرود، دکلمه، تئاتر خیابانی و مشاعره در طول سال تحصیلی در کودکان درونی سازی می‌کنند.

گشتاسبی‌راد ادامه داد: افزون بر این، دانش‌آموزان با اجرای همگانی گلستان‌خوانی در هفته شیراز و در بوستان‌ها و مناطق مختلف شهر که با نام ویژه برنامه "مصلح اجتماعی" برگزار می‌شود، رسالت و مسوولیت اجتماعی خود را در روز گرامیداشت استاد سخن بجای می‌آورند.

وی همچنین افزود: دانش‌آموزان مستعد از دل این طرح شناسایی می‌شوند و با عنوان سفیران فرهنگی شهرداری در برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی این سازمان به‌ عنوان مجری، شاعر، بازیگر، طنزپرداز و استندآپ کمدین (اجرای طنز) همکاری می‌کنند.

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد با توسعه و تعمیق این طرح بتوان زمینه تقویت هویت شهری، سرمایه‌های فرهنگی و اجتماعی شهر شیراز را فراهم کنیم.

طرح گلستان در دبستان با عنوان برنامه ابتکاری شهرداری شیراز از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است و هفتمین دوره آن در حال برگزاری است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =