فاصله‌ای بین حاکمیت و ملت وجود ندارد

تهران- ایرنا- عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس گفت: حضور پرشور هزاران نمازگزار در مصلی امام خمینی(ره) برای اقامه نماز به امامت رهبر انقلاب،‌ نشانه نبود فاصله بین حاکمیت و ملت است و این تفکر را فقط دشمنان نظام اسلامی ساختند.

مجتبی زارعی امروز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا درباره اینکه آیا اتفاق‌های اخیر در خصوص سقوط هواپیما سبب شکاف بین حاکمیت و مردم شده است؟ اظهارداشت: شکافی بین حاکمیت و ملت یا دانشگاه با حاکمیت وجود ندارد. زیرا مسوول اصلی حادثه هواپیما از نظر روانشناختی و امنیتی آمریکا است. اگر دقت کنید می‌بینید که آمریکا می‌خواست به ۵۲ نقطه ایران حمله کند. اما مدافعان وطن پس از ترور حاج قاسم سلیمانی به دست آمریکا، مواضع آن‌ها را در پایگاه عین الاسد هدف قرار دادند.

وی افزود: به دلیل اقدام سهوی ناشی از فشار روحی و امنیتی حاکم در کشور، سقوط هواپیمای اوکراینی رخ داد. هرچند که ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان هوا و فضا برای شفاف سازی این موضوع، همکاری گسترده‌ای با یکدیگر انجام دادند و سپاه پاسداران نیز مسوولیت آن را قبول کرد که در دنیا بی سابقه است.

عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: اینکه پس از حادثه هواپیما، مسوولان سپاه صادقانه این اتفاق را بپذیرند، نشان از صداقت آنها با مردم دارد. اما این احساسی که بین حاکمیت و ملت فاصله است، برخواسته از تفکر و ذهن دشمنان انقلاب و نظام اسلامی است و حضور هزاران نفر در نماز امروز جمعه به امامت رهبر معظم انقلاب، خط بطلان به تفکر دشمنان بود.

زارعی تصریح کرد: اینکه دانشگاهیان ناآرام هستند به این دلیل است که قلب آنها برای هویت ملی کشورشان و شهادت حاج قاسم سلیمانی و جان باختگان هواپیما به تپش افتاده است.

دشمنان خارجی مجری  ناآرامی‌های اخیر بودند

رییس بسیج اساتید کشور با تاکید بر اینکه سفیر انگلیس مجری اصلی ناآرامی‌های دانشگاه‌ها بود، اظهارداشت: وقتی در حاشیه تجمع  دانشجویان یک دانشگاه، سفیر انگلیس حضور دارد و می خواهد ناآرامی را به درون دانشگاه ببرد، این نشان دهنده دست‌های او در جاسوسی و همراهی با هنجارشکنان است. زیرا دانشگاه مغز متفکر و قوه عاقله هر جامعه‌ای است که او این مرکزیت را هدف قرار داده بود و از قوه مجریه و شورای عالی امنیت ملی انتظار  داریم در این باره  فقط به احضار سفیر متخلف بسنده نکنند.

به گزارش ایرنا، راب مک ایر سفیر انگلیس در تجمع شنبه(۲۱ دیماه) در مقابل دانشگاه امیرکبیر حاضر شده بود و در ادامه برای دقایقی بازداشت شد.
این دیپلمات انگلیسی به دلیل رفتار نامتعارف و حضور در تجمعات غیرقانونی توسط دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل اروپا به وزارت امور خارجه فراخوانده شد و مراتب اعتراض رسمی جمهوری اسلامی ایران به سفیر و دولت انگلیس ابلاغ شد.

سفیر انگلیس با اطلاع مسوولان، ایران را ترک کرده است.

آمریکا به دنبال ناامن کردن آسمان ایران است

رییس بسیج اساتید کشور در خصوص اینکه آیا احتمال حمله سایبری آمریکا به پدافند هوایی ایران وجود داشت که منجر به سقوط هواپیما شد؟ گفت: بنده تخصص این موضوع را ندارم. ولی باید به هوش بود که امکان دارد یک خط ابهام آلود را سرویس‌های جاسوسی آمریکایی دنبال کنند و آن اینکه آمریکا توان حمله سایبری به پدافند هوایی ایران و جلوه دادن هواپیمای مسافربری به جای موشک را دارد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها می‌خواهند به دیگر کشورها پیام بدهند که آسمان ایران ناامن است تا تجارت و آسایش را از آسمان ایران بگیرند. ولی بنده از نظر سیاسی معتقد هستم که آنها چنین توانی ندارند.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی صبح چهارشنبه ۱۸ دی ماه تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد اما حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

ستادکل نیروهای مسلح ایران اعلام کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد، هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفته است.

در این هواپیما بیش از ۵۰ دانش آموخته دانشگاه‌های ایران حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =