۲۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۲
کد خبرنگار: 881
کد خبر: 83637175
۰ نفر

برچسب‌ها

تاکید امامان جمعه بر حمایت مردم از حافظان امنیت

استان ها – ایرنا – امامان جمعه سراسر کشور در خطبه های نماز جمعه این هفته با تاکید بر حمایت قاطبه مردم از نیروهای مسلح و حافظان امنیت، گفتند که حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد ذلت آمریکایی ها را به جهانیان نشان داد.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور، امروز نمازگزاران پس از اقامه نماز عبادی – سیاسی جمعه در حمایت از نیروهای مسلح راهپیمایی کردند و ندای وحدت سر دادند.
امامان جمعه نیز در خطبه های امروز بر لزوم وحدت همه اقشار جامعه برای مقابله با دشمن و تحقق خروج آمریکا از منطقه تاکید کردند.
آنان با اشاره به حضور میلیونی مردم در تشیع پیکر سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، خواستار بصیرت مردم در برابر توطئه های اخیر دشمنان شدند تا خط آشوبگران از مردم جدا شود.

گزینده سخنان امامان جمعه این هفته به شرح زیر است:

آذربایجان غربی: نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه با اشاره به اینکه خروج از منطقه اصل ضربه به آمریکایی‌هاست، گفت: مسلمانان آزادی‌خواه، آمریکایی‌ها را مثل دستمال کثیف از منطقه بیرون می‌رانند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی با اشاره به اینکه شهادت سردار سلیمانی انقلاب عظیمی در کشور به‌وجود آورد، افزود: تسلیم‌شدن آمریکایی‌ها در مقابل اقتدار ایران، ذلت آمریکایی‌ها و شکست آنان را به خوبی به جامعه جهانی نشان داد.
وی با اشاره به بروز شایعه‌های مختلف در خصوص سقوط هواپیمای اوکراینی و سوء استفاده از این امر توسط رسانه‌های بیگانه اظهار داشت: باید این موضوع به روشنی به مردم ایران تبیین شده و مردم نیز به هر مطلب نادرستی اعتماد نکنند.

آذربایجان شرقی: نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: سیلی سپاه در قالب حمله موشکی و رستاخیز مردم در تشییع پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی باعث خشم آمریکا و توطئه‌چینی‌های جدید از سوی استکبار جهانی است.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم اظهار کرد: رستاخیر چند میلیونی مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی موجب عصبانیت آمریکا شد از این‌رو سانحه هوایی و عزاداری دانشجویان و مردم را فرصتی مناسب دیده و آن را بهانه ای برای یارگیری خشونت خیابانی همانند آبان‌ماه دیدند. 

اصفهان: نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: شخصیت‌هایی همچون سردار سلامی به‌عنوان حافظ کل قرآن و سردار حاجی‌زاده، همتایان شهید سلیمانی هستند و مردم ما یک تار موی آنها را با صدها نفر از افراد وحشی که خیابان‌ها را به آشوب می‌کشند، عوض نمی‌کنند.
آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد افزود: انقلاب اسلامی موجب عزت است و باید دست سپاه و ارتش را بوسید.
وی با تسلیت شهادت مسافران هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: اینکه برخی با گوش‌دادن به حرف‌های مستکبران عالم که سفیران آنها با بی‌قانونی در تجمعات غیرقانونی شرکت می کنند و می‌کوشند اقتدار نظام اسلامی را با چالش مواجه سازند، انسان را متاثر و متاسف می‌کند.

البرز: نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به توطئه های مختلف استکبار جهانی علیه نظام اسلامی گفت: تمام این دسیسه های استکباری محکوم به شکست بوده و محور غلبه راهبردی با ایران اسلامی است.
آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی اظهار داشت: طی سال های اخیر به ویژه سال گذشته  ایران و نظام اسلامی مورد حملات چند ضلعی قرار گرفت و  مردم و مسوولان از طریق فضای مجازی در پیچیده ترین جنگ شناختی و ادارکی قرار داشتند.
وی افزود: دشمنان از طریق رسانه و هنر، سنگین ترین جنگ را به کار گرفتند و سخت ترین جنگ نیابتی در بعد نظامی و امنیتی به راه انداختند .

بوشهر: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ماهیت کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه پدیدار شده و برای بوشهری‌ها این خسیسه بیش از ۲ قرن است که آشکار شده است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: این کشورها جز فکر استعماری، چپاول، بدعهدی و دروغ و خیانت چیزی سرشان نمی‌شود.

چهارمحال و بختیاری: نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس آینده باید یک مجلس انقلابی و کاربلد جهادی و کارآمد باشد.
حجت‌الاسلام محمد علی نکونام افزود: متاسفانه گاهی در عرصه انتخابات فسادهایی از جمله فساد تبلیغاتی، قومیت گرایی ذهنی، تخریب‌های شیطانی و نفسانی بوجود می‌آید، که انتخاب سالم را تهدید می‌کند.
به گفته وی، باید مراقبت کرد انتخابات سالم و بدور از این فسادها باشد و به کسانی‌ رای داد که جهادگرانه حرکت می‌کنند و نقش درستی در جامعه دارند و بلد باشند از توان داخلی چگونه استفاده کنند و بیگانگان در تضاد با ایران را سر جای خود بنشاند و به بیگانگان باج ندهد.

خراسان رضوی: امام جمعه مشهد گفت: پایگاه‌های نظامی آمریکا عامل امنیت نیست بلکه امنیت کشورها را از بین می‌برد.
آیت‌الله سید احمد علم الهدی افزود: برخی کشورها روی آمریکا حساب می‌کردند و برای تامین امنیت خود از آمریکا می‌خواستند در کشورشان پایگاه نظامی ایجاد کند اما با اصابت موشک‌های نقطه زن ایران به پایگاه نظامی آمریکا در عین‌الاسد این معادله عوض شد و دنیا را در باور "تامین امنیت توسط آمریکا" به شک انداخت.
وی گفت: وجود آمریکا در هر نقطه که باشد آنجا را به خطر می‌اندازد لذا بینش کشورها عوض شده است و اروپا نیز که روباه دنباله رو آمریکا بود اکنون به شک افتاده که تا کجا باید به دنبال آمریکا برود؟

خوزستان: نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز گفت: ابهت پوشالی استکبار و در راس آنها آمریکا با شلیک موشک‌های ایرانی به سمت پایگاه‌های نظامی این کشور در عراق فرو ریخت.
حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالنبی موسوی فرد گفت: پس از حضور ده ها میلیون نفر در مراسم تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در شهرهای مختلف ایران، آمریکا به دنبال انتقام از ایران خواهد بود اما ما امت اسلامی ایران همچنان خواهان برخورد سخت با آمریکا هستیم.
وی افزود: حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس تنها برای احترام به شخصیت آنها نبود بلکه احترام به یک مکتب بود.

زنجان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: آمریکا به هر منطقه‌ای که وارد می‌شود با خود فتنه و جنگ می‌برد که برای مهار و شکست آن باید همه ملت‌ها در دنیا متحد شوند.
حجت الاسلام علی خاتمی از حضور ملت ولایتمدار در مراسم تشییع پیکر شهیده زنجانی سقوط هواپیمای اوکراینی افزود: این حادثه تلخ بود اما باید آگاه باشیم که بهانه دست دشمن ندهیم.
وی افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تشکیل با خون خود عزت، استقلال و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی را رقم زده و پشتیبان آن بوده است.

سمنان: امام جمعه موقت سمنان گفت: حضور پرشور مردم در آیین گرامیداشت و تشییع پیکر مطهر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یک همه‌پرسی در مقبولیت و مشروعیت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.
حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر عبدوس حضور ۲۵ میلیون نفیر در آیین تشییع پیکر پاک شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ، سیلی محکم برای دشمنان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نماد وحدت ملت بود.
وی ادامه داد: میلیون‌ ها تن از مردم تهران در آیین تشییع پیکر مطهر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی فریاد انتقام سر دادند.

سیستان و بلوچستان: نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان با اشاره به سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین گفت: صراحت و صداقت در بیان علت حادثه بعد از مشخص شدن علت، پذیرش سریع مسوولیت کار توسط فرمانده‌هان ارشد نظامی کشور، تسلیم شدن فرمانده‌هان در برابر قانون و اینکه اعلام کردند که گردن آنان از مو باریک تر است و از افتخارات خود حاشیه امنی ایجاد نکردن از درس‌های مهم این حادثه بود.
حجت الاسلام مصطفی محامی افزود: دشمنان داخلی و خارجی در این حادثه به دنبال سو استفاده و بر هم زدن وحدت ملی و انتقام از سپاه پاسداران بودند که با بصریت و آگاهی مردم همیشه در صحنه در این عرصه نیز ناکام ماندند. با توجه به عمق خسارات سیل در این استان جبران آن نیازمند عزم ملی و کمک همگان است.
وی با اشاره به بارش ها و جاری شدن سیل در این استان خواستار بسیج امکانات و امدادرسانی به مناطق سیل زده شد.

قزوین: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: اقدام قاطع سپاه پاسداران علیه مواضع آمریکا برای انتقام خون سردار سلیمانی، سیلی محکمی به این کشور بود.
آیت الله عبدالکریم عابدینی افزود: موشک باران پایگاه نظامی آمریکا در عراق، اقتدار نظامی کشور را نشان داد و هیمنه پوشالی این کشور را در سطح منطقه و جهان فروریخت.
عابدینی اضافه کرد: سیلی‌های ایران به این کشور پی در پی خواهد بود و انتقام دوم برچیده شدن بساط آمریکا و صهیونیست‌ها از منطقه است.

قم: امام جمعه قم گفت: آمریکای متجاوز بین گزینه خروج سریع از منطقه بدون ضربه و یا اجبار به خروج بر اثر ضربه قاطع مقاومت، باید یکی را انتخاب کند.
آیت‌الله سید محمد سعیدی افزود:سیلی عین‌الاسد پیام اقتدار، عزت و عظمت نظام، ولایت، ملت و نیروهای مسلح و شکست هیمنه پوشالی آمریکا در منطقه است.
وی تصریح کرد: خروج آمریکای فسادانگیز از منطقه، حداقل انتقام سخت از آمریکاست و در این زمینه علاوه بر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دیگر نیروهای مقاومت در منطقه نیز با اتکا به قدرت الهی، مکمل سیلی به آمریکای جنایتکار خواهند بود.

کردستان: امام جمعه سنندج گفت: امنیت امر خطیر و اصلی‌ترین نیاز کشور است بنابراین باید همه اقشار مردم دست در دست هم نیروهای ضامن امنیت و آرامش را پشتیبانی و حمایت کنیم.
ماموستا فایق رستمی اظهار داشت: حضور مردم برای حمایت از نیروهای نظامی کشور موجب دلگرمی آنها می‌شود و از اهمیت بسیار زیادی برای تثبیت اقتدار کشور برخورددار است.
وی با اشاره به سه حادثه ترور سردار شهید سلیمانی، جانباختن تعدادی از شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکر این سردار شهید در کرمان و حادثه سقوط هواپیما و شهادت تعدادی از هموطنان افزود: این حوادث برای رهبر معظم انقلاب و مردم کشور بسیار دردناک و ناراحت‌ کننده بود.

کرمان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: آمریکایی ها هر جا رفتند فساد بردند لذا نباید در جغرافیای اسلامی باقی بمانند و نا امنی، آدم کشی، ترور و قتل رهاورد حضور آمریکا در منطقه است.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی با بیان اینکه حضور آمریکا با قلدری، ظلم و جنایت همراه است و در جغرافیای اسلامی جای اینگونه افراد نیست افزود: مسلمانان همت دارند که آنان را از منطقه خارج کنند.

کرمانشاه: امام جمعه موقت کرمانشاه با بیان اینکه تشییع ده‌ها میلیونی پیکر سردار سلیمانی یک رفراندم بزرگ در تایید مسیر و حمایت از انقلاب اسلامی بود، گفت: حاج قاسم متعلق به کل جامعه بشری و آزادی‌خواهان جهان بود.
آیت الله محمد حجتی گفت: برخی جوان ها اطلاع کافی از تاریخ و سرگذشت کشورمان ندارند و دچار اشتباه و انحراف در تصمیمات و مسیر خود می شوند که لازم است توسط بزرگترها و والدین توجیه و اقناع شوند و تاریخ کشور برای آنها تبیین شود.

گلستان: نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه گرگان با اشاره به سقوط هواپیمای اوکراین و ضرورت بررسی همه‌جانبه دلایل بروز این خطای انسانی و نقش‌آفرینی احتمالی آمریکا در این حادثه گفت: مردم ایران قدرشناس زحمات و تلاش حافظان امنیت کشور است.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار داشت: در موضوع سقوط هواپیمای اوکراین به احتمال نزدیک به یقین، توطئه آمریکا سبب بروز این خطای انسانی شده که باید با بررسی همه جانبه در زمان کافی، دلایل اصلی آن مشخص و برای مردم تشریح شود.
وی افزود: مزدوران آمریکا و عوامل نفاق می خواستند  از احساسات مردم پس از این حادثه تلخ سوء استفاده کنند که تلاش آنها به نتیجه نرسید و در همه کشور نتوانستند ۲ هزار نفر را همراه خود کنند که این مورد نشان دهنده هوشیاری مردم است.

گیلان: نماینده ولی فقیه در گیلان و خطیب نماز جمعه رشت بیان کرد: اگر رشد ، نجات و عزت می خواهیم باید به دامن مردم برگردیم .
آیت الله رسول فلاحتی با بیان اینکه اعتماد به توان داخلی مورد اهتمام است، افزود: ملت ها امروز دارای روابط متعدد هستند و نمی توان این روابط را از کشورها گرفت؛ اما اینکه همه چیز را در فراسوی مرزهای داخلی جست و جو کنیم نشان ضعف است.
خطیب نماز جمعه رشت با بیان اینکه سپاه از مردم و برای مردم است گفت: شهادت جمعی از عزیزان در حادثه هواپیمای اوکراینی برای همه سخت است؛ اما بدان معنا نیست که از محبوبیت سپاه پاسداران کاسته شده است.

لرستان: نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: ملت ایران همواره در تمامی اتفاقات پای انقلاب ایستاده اند و لحظه ای از اهداف متعالی انقلاب اسلامی عقب نشینی نخواهند کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی بیان کرد: در حالیکه مردم انقلابی و شجاع از سیلی محکم فرزندان ملت و سپاه  کامشان شیرین بود دست تقدیر به گونه ای رقم خورد که هواپیمای اوکراینی  سقوط کرد و ۱۴۶ مسافر ایرانی در اثر حادثه ای سهوی جان باختندو کام ملت ایران تلخ شد.

مازندران: امام جمعه موقت ساری خواهان مشخص شدن ابعاد سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران شد که منجر به شهادت ۱۷۶ تن از سرنشینان آن انجامید .
حجت الاسلام یوسف یوسف پور گفت: این حادثه قلب مردم ایران را جریحه دار کرد و مسئولان باید ابعاد این سانحه هوایی ر ا به درستی مورد بررسی قرار دهند.
وی احتمال دست داشتن آمریکا در این سانحه را دور از ذهن ندانست و افزود : نباید سقوط این هواپیما زمینه ساز تضعیف نیروهای مسلح به خصوص سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شود، چرا که نیروهای مسلح به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از نیروهای استراتژیک و راهبردی نظام جمهوری اسلامی است و نباید تضعیف شوند.

مرکزی: نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی به دست دشمنان اسلام و قرآن دنیای اسلام را بیدار کرد و به جبهه مقاومت جان تازه‌ای بخشید.
آیتالله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اراک افزود: شهادت شهید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست استکبار،  اتحاد و همدلی مسلمانان جهان را بیش از پیش افزایش داد و گرد و غبارها را کنار زد.
وی ادامه داد: شهادت حاج قاسم سلیمانی پایان حیات این شهید والامقام نبوده بلکه آغاز حیات شهید است که زمینه نابودی دشمنان را فراهم می‌کند.

هرمزگان: نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با قدردانی از نیروهای امدادی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که امکانات خود را از نقاط مختلف کشور برای کمک به سیل‌زدگان بکارگرفته است، گفت: آن‌هایی که شعار می‌دهند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران کجا هستند، اینجا ایران است بسم‌الله.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده با بیان اینکه امکان پیشگیری از بروز خسارت‌های ناشی از بارندگی و سیل و یا کاهش آنها با کار کارشناسی، مدیریت و برنامه‌ریزی صحیح وجود داشت، افزود: باران به دلیل کم کاری‌ها و کوتاهی‌ها خسارت‌هایی را در بندرعباس و شهرستان‌های جاسک، بشاگرد و سایر نقاط هرمزگان بوجود آورده که رقم آن بسیار بالاست، مردم هرمزگان نسبت به مشکل‌هایی که این بارندگی برای شرق استان بوجود آورده اطلاع کافی ندارند و صدا و سیما باید بیشتر به این موضوع بپردازد.

همدان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: موشک‌باران پایگاه آمریکا توسط سپاه پاسداران، شکستن هیمنه آمریکا در منطقه بود.
حجت‌الاسلام حبیب‌الله شعبانی‌موثقی افزود: امروز جنگ رسانه‌ای از جنگ نظامی بیشتر تاثیر دارد، آمریکا در عین الاسد تحقیر شد و برای مقاومت با کشور ما وارد جنگ رسانه ای شد.
وی اظهار داشت: حادثه هواپیمای اوکراینی یک خطای انسانی بود که سردار حاجی‌زاده با شجاعت عذرخواهی کرد که جای تشکر دارد.

یزد: امام جمعه موقت یزد گفت: قدرت نظامی و موشکی کشور ما به حدی است که هیچ دشمنی توان مقابله با آن را ندارد و این به خاطر ایمان و اخلاص نیروهای مسلح است.
حجت‌الاسلام سیدجواد آیت‌اللهی به حمله موفقیت‌آمیز نیروی هوا فضای سپاه به پایگاه نظامی آمریکا در عراق اشاره کرد و افزود: این حمله بخشی از آمادگی و توان سپاه پاسداران مقتدر ما را به دنیا و استکبار نشان داد.
وی ادامه داد: نیروهای مسلح کشور و پاسداران قهرمان همچنان با قدرت  تمام از مرز و بوم نظام و انقلاب اسلامی دفاع می‌کنند و هیچگاه تسلیم کفرجهانی به سرکردگی آمریکا و حامیان او نمی‌شوند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =