سیلزدگان سیستان و بلوچستان نیازمند امدادرسانی هستند

چابهار- ایرنا- امام جمعه موقت اهل سنت چابهار گفت: سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان بویژه مردم مناطق دشتیاری، دلگان‌ها، عوریکی، تلنگ، پیرسهراب، زرآباد، بنت و کاجو قصرقند نیازمند امدادرسانی، بازگشایی راه‌ها، تامین آب و موادغذایی هستند.

مولوی عبدالواحد بزرگزاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چابهار اظهار داشت: مسوولان کشوری نظیر فرماندهان سپاه پاسداران، رییس مجلس شورای اسلامی، وزرای راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، بهداشت و درمان، نیرو و سایر مسوولان کشوری و لشکری با حضور در منطقه برای رسیدگی و امدادرسانی به سیلزدگان تلاش کردند که قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: مدیریت برای ارسال کمک به دست نیازمندان ضعیف است و  باید به طور هماهنگ موادغذایی و سایر اقلام درست توزیع شود تا همه سیلزدگان بهره‌مند شوند.

امام جمعه موقت اهل سنت چابهار بر جبران خسارت ویرانی‌های سیلاب، بازگشایی اصولی راه‌ها، تامین موادغذایی و آب، ارائه خدمات بهداشتی و بازگشایی مدارس پس از یک هفته تعطیلی تاکید کرد و افزود: مردم برای کمک به سیل زدگان سنگ تمام گذاشتند.

وی با قدردانی از تلاش‌های استاندار سیستان و بلوچستان بویژه فرماندار چابهار خاطرنشان کرد: پیام رهبر معظم انقلاب برای امدادرسانی به سیلزدگان این استان خیلی مفید بود. 

مولوی بزرگزاده اظهار داشت: سفر رییس جمهوری به مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان امدادرسانی را بیشتر خواهد کرد و امیدواریم خسارت‌ها و ویرانی‌ها زودتر درست شوند.

مردم ایران در کمک به همنوعان خود پیش قدم هستند 

امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر با اشاره به سیل اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: مردم ایران اسلامی در کمک به همنوعان خود پیش قدم هستند.

مولوی عبدالصمد کریم زایی در خطبه های این هفته نماز جمعه ایرانشهر ضمن قدردانی از زحمات همه مسوولان بویژه بسیج، سپاه و ارتش، نیروهای انتظامی و سایر دستگاه‎های اجرایی در مناطق سیل‎زده اظهار داشت: وظیفه هر مسلمانی است که در این روزهای سخت به کمک مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان بشتابد. 

افزود: مردم ایران از استان‎های مختلف به یاری مردم سیل‎زده سیستان و بلوچستان شتافتند که جای قدردانی دارد.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر بیان کرد: کمک به همنوعان از تاکیدات ویژه دین اسلام است و امروز بهترین فرصت برای جلب رضایت خداوند و خشنودی افراد سیلزده است.

وی گفت: خیلی از مردم جنوب استان بر اثر سیل خانه، کشاورزی و زندگی خود را از دست داده‌اند که مسوولان باید برای جبران خسارت‌های وارده تلاش کنند.

مولوی کریم زایی با تاکید بر اقامه نماز سروقت افزود: نماز که افضل عبادات است عامل مهمی برای اصلاح و تزکیه نفس انسانهاست.

وی اظهار داشت: نماز بهترین عمل و عبادتی است که در دین اسلام برای مسلمانان وضع شده و  معیار سنجیدن سایر اعمال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =