۲۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 2291
کد خبر: 83637092
۲ نفر
۲۷ دی با حضور مردم تاریخی شد

تهران- ایرنا- اقامه نماز جمعه ۲۷ دی ماه به امامت رهبر معظم انقلاب موجب شده تا مصلای امام خمینی(ره) نماز متفاوتی را با حضور پرشمار اقشار مختلف مردم تجربه کند و برگ دیگری از حضور پرشور ملت در تاریخ ایران اسلامی ثبت شود.

به گزارش ایرنا، از آخرین نماز جمعه تهران که به امامت رهبری اقامه شد هشت سال می گذرد و این امر بر حضور بیشتر مردم موثر است؛ چیزی که برخی نمازگزاران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر این موضوع صحه گذاشتند.

یکی از نمازگزاران به خبرنگار ایرنا گفت: برغم مشغله ام سعی می‌کنم بیشتر اوقات در نماز جمعه حضور پیدا کنم اما امروز زودتر از هر زمان دیگری (از ساعت ۹ صبح) آمدم تا علاوه بر اقامه نماز به صحبت های آقا(رهبری) گوش دهم.

مجتبی صالحی با اشاره به شهادت سردار شهید سلیمانی نیز گفت: خطبه های امروز رهبری با توجه به اتفاقات اخیر بسیار مهم است و ایشان خط مشی را مشخص خواهند کرد.

پای انقلاب در تمام شرایط ایستاده‌ایم

نمازگزار دیگری که به همراه ۲ فرزند خردسال خود در حال سوار شدن به خودروی ون برای رفتن به محوطه داخلی مصلا بود نیز گفت: سرما و گرما برای ما معنی ندارد؛ همه ما با وجود تمام سختی ها و تحریم های ظالمانه آمریکا پای انقلاب ایستاده ایم.

این نمازگزار که خود را رسولی معرفی کرد، ادامه داد: آرمان های انقلاب بالاتر و والاتر از اندیشه های هر حزب و گروهی است و نباید این آرمان ها در درگیری های حزبی و جناحی نادیده گرفته شود.

نماز جمعه امروز روحیه مضاعف به من می دهد

مرد کهنسالی که جانماز و تسبیح در دست داشت و با صدای بلند شعار "ای رهبر آزاده آماده ایم آماده" را سر می داد، به خبرنگار ایرنا گفت: بیش از ۳۰ سال است که همواره نماز جمعه می آیم اما نماز جمعه‌هایی که رهبری اقامه می کنند، رنگ و بوی دیگر دارد و روحیه ی مضاعف به من می دهد.

این نمازگزار که خود را امانی معرفی کرد، به آخرین نماز جمعه رهبری اشاره کرد و گفت: خاطرم است که آن روز تصادف کرده بودم اما خود را هر طور که شده به آن نماز رساندم و امروز هم توفیق یافتم در این مراسم حضور پیدا کنم.

داغدار سردار سلیمانی و نخبگان هستیم/ نباید اجازه تفرقه پراکنی بدهیم

بانویی که به همراه مادر خود به این مراسم آمده اند نیز بر وحدت بین اقشار مختلف مردم تاکید کرد و به خبرنگار در خصوص حوادث اخیر از جمله سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: همانگونه که داغدار سردار سلیمانی هستیم داغدار شهدای سقوط حادثه هواپیما هم هستیم و این نخبگان هم فرزندان ایران هستند.

وی ادامه داد: مهمترین نکته حضور من و امثال من در نماز جمعه این هفته هم وحدت بین مردم است و نباید اجازه تفرقه پراکنی به دشمنان داد.

به گزارش ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی از دقایقی پیش خطبه های پیش از نماز جمعه را آغاز کرده اند. حضور مردم در این آیین عبادی - سیاسی به شکلی است که علاوه بر شبستان امام خمینی (ره) محوطه باز مصلا نیز مملو از جمعیت است که صفوف نماز جمعه را مستحکم و دشمن شکن کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =