۲۷ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۰
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83637041
۰ نفر

برچسب‌ها

حمله نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی

تهران-ایرنا- افسران و نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی روز جمعه با حمله به صدها نمازگزار فلسطینی در صحن های مسجد الاقصی و استفاده از گلوله های پلاستیکی، ده ها تن از آن ها را زخمی کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (معا)، ده ها تن از نظامیان ویژه، افسران، پلیس و نیروهای امنیتی اسرائیل از طریق درهای «حطه» و «المغاربه» به صدها تن از نمازگزاران فلسطینی در صحن های مسجد الاقصی یورش بردند.

نظامیان صهیونیستی اقدام به ضرب و شتم نمازگزارانی کردند که برای نماز صبح در صحن مسجد «قبه الصخره» حضور یافته بودند.

این نظامیان با شلیک گلوله های پلاستیکی نمازگزاران را مجبور به ترک مسجد کردند و در حین حمله نیز شماری از فلسطینی ها زخمی شدند.

یکی از نمازگزاران در این باره گفت،  نظامیان صهیونیست با سخت گیری های شدید و آزار و اذیت، اجازه ورود به مسجد را نمی دادند و حتی نمی گذاشتند کسی همراه خود آب به مسجد بیاورد و کارت شناسایی بسیاری از نمازگزاران را به هنگام ورود به الاقصی ضبط کردند.

به گفته وی، یگان ویژه نیروهای اسرائیلی اطراف درب «الاسباط»  مستقر شده بود و جوانان فلسطینی را قبل از ورود به مسجد تفتیش می کردند.

جوانان فلسطین پیشتر از مردم خود خواستند نماز صبح امروز را در مسجد الاقصی اقامه کنند و این روز را در واکنش به تجاوزهای اسرائیل به مسجد الاقصی و حملات روزانه اش به این مکان مقدس و نمازگزاران، روز «جمعه کرامت»  نامیدند.

فلسطینی ها نیز امروز با حضور گسترده  در مسجدهای الاقصی نماز صبح را به جای آوردند و پس از پایان نماز، از مصلی «باب الرحمه» به سمت صحن مسجد «قبلی» در حمایت از اقصی و قدس راهپیمایی کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =