پایتخت نشینان در انتظار دیدار با رهبر معظم انقلاب

تهران - ایرنا - شهروندان تهرانی از ساعات اولیه صبح امروز برای شرکت در نماز جمعه به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عازم میعادگاه نماز جمعه هستند.

هرچند بر اساس اعلام ستاد نماز جمعه تهران، درهای مصلای تهران از ساعت ۹ صبح به روی نمازگزاران گشوده شده است و از مردم خواسته شده یکساعت قبل از نماز در مصلا حاضر باشند اما مشاهدات میدانی خبرنگار ایرنا حاکی از آن است که از قبل از ساعت ۹ صبح خیابان های منتهی به مصلای تهران مملو از اقشار مختلف مردم است.

زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان از ساعات اولیه امروز خود را به مصلای بزرگ امام خمینی (ره) رسانده اند و در دستان آنها پلاکاردهایی با مضمون «من یک سپاهی ام»، «سپاه فدای ملت» و پرچم ایران و پرچم سرخ رنگ «یا لثارات الحسین» دیده می شود.

شبستان مصلای تهران با تصاویری از سپهبد شهید سردار قاسم سلیمانی و همرزمش ابومهندس و دیگر شهدای مقاومت که سیزدهم دی ماه امسال با اقدام تروریستی آمریکا به شهادت رسیدند، دیده می‌شود و  گنجایش آن تقریبا تکمیل شده است و با توجه به موج استقبال شهروندان، نمازگزاران در محوطه باز مصلا نیز صفوف نماز را شکل داده اند.

این نماز جمعه در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در طلیعه گام دوم انقلاب، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و قرار است خطبه‌های نماز جمعه تهران بصورت زنده از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی و برخی شبکه های اجتماعی پخش شود.

امروز بعد از نزدیک هشت سال قرار است رهبر معظم انقلاب اسلامی نماز جمعه تهران را اقامه کند و ناظران سیاسی و تحلیلگران معتقدند با توجه به تحولات اخیر، رهبر معظم انقلاب نکات مهم و تاریخی در خطبه های نماز جمعه ایراد خواهند کرد.

ستاد برگزاری نماز جمعه برای تسهیل تردد نمازگزاران، محدودیت های ترافیکی در خیابان های منتهی به مصلای تهران وضع کرده است؛ نمازگزاران می توانند از سیستم متروی تهران برای تردد استفاده کنند که بر اساس اعلام شرکت مترو، امروز رایگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =