طالبان آتش‌بس را منوط به امضای توافقنامه صلح با آمریکا کرد

تهران- ایرنا- مقامات آگاه گروه طالبان اعلام کردند، چنانچه این گروه در مذاکرات دوحه با آمریکایی‌ها به توافق برسد، آتش‌بس ۱۰ روزه اعلام می‌کند و علاوه بر کاهش حملات، با مقامات دولت افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش رویترز، "سهیل شاهین"، سخنگوی طالبان، امروز(جمعه) گفت، تیم مذاکره طالبان و آمریکا چهارشنبه و پنجشنبه درباره امضای توافقنامه صلح گفت وگو کردند. مذاکرات سازنده بود و در چند روز آینده ادامه دارد.
مذاکرات طالبان و آمریکا برای پایان دادن به جنگ ۱۸ ساله در افغانستان به خاطر کشته شدن یک سرباز آمریکایی از سوی طالبان در افغانستان، از جانب "دونالد ترامپ" متوقف شد.
رویترز به نقل از دو مقام آگاه از روند مذاکرات طالبان و آمریکا در دوحه نوشت، چنانچه طالبان در دوحه با مقامات آمریکایی توافقنامه صلح امضا کند، تشکیلات رهبری طالبان با اعلام آتش بس ۱۰ روزه با سربازان آمریکایی و کاهش حملات علیه دولت افغان موافقت خواهند کرد.

یکی ار فرماندهان طالبان گفت: آمریکا خواستار اعلام آتش بس در جریان مذاکرات صلح بود و ما با این مساله مخالفت کردیم. شورای رهبری ما با اعلام آتش بس در روزی که توافقنامه صلح امضا شود، موافق است.

یکی دیگر از فرماندهان طالبان نیز گفت، تاریخ امضای توافقنامه با آمریکا تعیین و قطعی نشده است اما، انتظار می رود به زودی مشخص شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریما از اظهارنظر در این باره خودداری کرد.

مقامات کاخ ریاست جمهوری افغانستان گفتند که از توافقنامه صلح اطلاعی ندارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha