سیل ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت به برق جاسک وارد کرد

بندرعباس- ایرنا- معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان رقم خسارت ناشی از سیل اخیر در شهرستان جاسک در بخش انرژی برق را ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

حمید ساعدپناه روز جمعه در نشستی در همین رابطه اظهار داشت: در این بارندگی ۶۰ کیلومتر شبکه فشار متوسط، ۱۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و ۳۰ دستگاه ترانسفورماتور به طور کامل تخریب شد.

وی افزود: علاوه بر این ۲۰۰ کیلومتر شبکه فشارمتوسط آسیب دیده که نیاز به مقاوم سازی دارد.

ساعدپناه خاطرنشان کرد: در بارندگی و طغیان رودخانه‌ های منطقه گابریک و سدیچ برق ۳۲ روستا دچار اختلال و قطعی شد که با تلاش نیروهای عملیاتی مدیریت برق جاسک، شبکه جدید احداث و برق ۲۰ روستا وصل شد.

 این مقام مسوول اظهار داشت: با توجه به گستردگی حجم خسارت سیل به شبکه توزیع برق بلافاصله پس از توقف بارشها میزان خسارت شبکه بررسی و اصلاح شبکه آسیب دیده با تلاش کارکنان مدیریت برق جاسک و با همکاری نیروهای عملیاتی شهرستانهای سیریک، میناب، رودان و حاجی آباد آغاز و همچنان این تلاش ها تا برقراری پایدار برق در منطقه ادامه دارد.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی در استان هرمزگان در روزهای ۲۰ تا ۲۲ دی‌ماه سیلاب زیادی در شرق هرمزگان از جمله جاسک، سیریک و بشاگرد به وقوع پیوست و روستاهای منطقه تحت تاثیر آن قرار گرفتند.

به دنبال این سیلاب‌ها خسارت بسیاری به خانه‌های روستایی، تاسیسات آبرسانی و برق، ابنیه و جاده‌ها در منطقه جاسک و بشاگرد وارد شده است.

شهرستان جاسک و بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =