۳۵ کانون آستان قدس‌ رضوی در کرمانشاه به‌ ترویج کتابخوانی می‌پردازند

کرمانشاه- ایرنا- مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه با بیان اینکه فعالیت‌های فرهنگی این نهاد بیشتر در زمینه کتابخوانی است، گفت: حدود ۳۵ کانون تخصصی در آستان قدس وجود دارد که خادمیاران در تمام این کانون‌ها به‌ویژه در ترویج کتابخوانی فعالیت مستمر دارند.

جعفر امامیان روز پنجشنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه که با هدف اجرای تفاهم نامه همکاری و بومی سازی مصوبات صورت گرفت، افزود: اهمیت کتاب و کتابخوانی و لزوم ترویج آن در فرهنگ دینی ما بر کسی پوشیده نیست و بسیار مورد تاکید بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد سع هزار نفر از جمعیت استان برای خادمیاری آستان قدس و خدمت به سیره رضوی درخواست داده اند که حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر از این تعداد ثبت نام قطعی شده اند و این فرصت بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

امامیان ادامه داد: تنها موقوفه آستان قدس رضوی در استان کرمانشاه ساختمان مرحوم آیت الله جلیلی است که آن هم به کتابخانه عمومی آستان قدس تبدیل شده و کاربری آن کتابخانه است.

در ادامه معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: زمینه همکاری های فرهنگی بین آستان قدس رضوی و نهاد کتابخانه های عمومی بسیار گسترده است، به ویژه در زمان برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مهیا است.

حسنی خونسار خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه ۸۷ باب کتابخانه نهادی داریم که خادمیاران آستان قدس می توانند با همکاری کتابداران ما برنامه های ترویجی فرهنگی در کتابخانه برگزار کنند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.