۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۳
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83636813
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۴۸۳ نیروی نظامی لبنان از آغاز جنبش اعتراضی مردم زخمی شدند

بیروت- ایرنا- مدیرکل امنیت داخلی لبنان پنجشنبه شب گفت: ظرف سه ماه که از آغاز جنبش اعتراضی مردم می‌گذرد (۲۵ مهر تا ۲۶ دی ۹۸) تاکنون ۴۸۳ تن از نیروهای نظامی و انتظامی این کشور زخمی شده اند.

«عماد عثمان» در جمع خبرنگاران در منطقه اشرفیه واقع در شرق بیروت افزود: ۱۰۰ نفر از این تعداد ظرف ۴۸ ساعت گذشته در ناآرامی‌های خیابان الحمراء در غرب بیروت و روبروی پاسگاه «امیل حلو» در شمال این شهر در درگیری با معترضان زخمی شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در جریان درگیری‌های ۴۸ ساعت گذشته غرب و شمال بیروت ۵۵ معترض و شماری از عکاسان و خبرنگاران نیز زخمی شده‌اند اما جراحت آنان به دلیل استنشاق گاز اشک‌آور بوده اما نیروهای نظامی و امنیتی با سنگ پراکنی جوانان معترض زخمی شدند.

مدیرکل امنیت داخلی لبنان از روزنامه نگاران، خبرنگاران و عکاسانی که در ناآرامی‌های ۲ روز گذشته بیروت زخمی شدند، عذرخواهی کرد و افزود: ۹۰ روز است که با خشونت شدید برخی نفوذی‌ها میان تظاهرکنندگان مواجه هستیم.

 عثمان تأکید کرد: امکانات و آموزش‌ها برای رویارویی با جرایم و اقدام‌های خشونت آمیز و تروریستی بهتر شده و در چارچوب قانون برای حفظ لبنان و نه مصلحت این یا آن طایفه و گروه، به وظایف خود عمل خواهیم کرد.  

وزیر کشور لبنان نیز امروز در جمع روزنامه‌نگاران، خبرنگاران و عکاسان اعتصاب کننده در منطقه الصنائع در غرب بیروت حاضر شد و از آنان برای زخمی شدن شماری از همکارانشان در ناآرامی‌های ۴۸ ساعت گذشته این شهر عذرخواهی کرد.

«رَیّا الحسن» هر گونه تعرض و خشونت نسبت به اصحاب قلم و رسانه را رد و محکوم کرد و گفت: وظیفه نیروهای نظامی و امنیتی، حمایت از خبرنگاران و عکاسان است.

وی افزود: ظرف سه ماه گذشته با وجود فشاری که بر روی این نیروهاست، اما آنان کوشیده‌اند آزادی شهروندان و تظاهرکنندگان را تأمین و سلامت آنان را تضمین کنند.

هزاران کارگر، کارمند، جوانان حزبی و فعالان مدنی، دانشجویان و معلمان دانشگاه‌ها و مدارس خصوصی و دولتی با تظاهرات و تجمع و تحصن در قالب جنبش اعتراضی از ۲۵ مهرماه تاکنون در شهرهای مختلف لبنان خواستار اصلاح ساختار سیاسی، پایان دادن به سوء مدیریت و فساد مقام‌ها، رفع بیکاری، گرانی و تورم، کمبود بنزین و برق، جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی (لیره) و افزایش حقوق و مزایا هستند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =