۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۵
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 83636745
۱ نفر

برچسب‌ها

اقدامات شهدا برای نسل جوان تبیین شود

رشت - ایرنا - دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران گفت : میزان شایستگی هر کسی را محبت و رضایتمندی مردم از او نشان می دهد همانگونه که در مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی شاهد حضور میلیون ها نفری بود که بی سابقه است.

 سردار سید ضیا الدین حزنی پنجشنبه در یادواره ۷۹ شهید والا مقام طاهر گوراب از توابع شهرستان صومعه سرا در گیلان با اشاره به بررسی های مرکز مطالعات جنگ افزود : طبق اطلاعات این مرکز در هشت سال دفاع مقدس در تمامی اقشار و گروهها، جایگاه ها و سمت ها از رئیس جمهور تا استاندار، دانش آموز، کارگر و ... شهید داشته ایم.
وی اظهار کرد : اگر عملکرد شهدا در هشت سال دفاع مقدس را مورد ارزیابی قرار دهیم، شاهدیم؛ شهدای ما با تمامی شهدای دیگر تفاوت دارند، شهیدانی که ارزش ها و آرمان های والایی داشته اند و امروز باید آرمان ها و اقدامات آنها باید برای نسل جوان تبیین شود.
وی با اشاره به اینکه در طول قرن های گذشته در ایران زمین بیش از یک هزار و ۱۴۰ جنگ به وقوع پیوسته است،  افزود : این جنگ ها از زمان مادها و اشکانیان تا ۸ سال دفاع مقدس همه توسط مرکز مطالعات جنگ ثبت شده است.

سردار حزنی افزود: آنچه سبب تفاوت هشت سال دفاع مقدس ما و شهدای ما با دیگر جنگ هاست آنکه فرماندهی ما را ولایت فقیه عهده دار بود و رزمندگانی با اخلاص و طهارت با دشمن دون نبرد می کردند و با غیرت خود حتی اجازه ندادند یک وجب از خاک این سرزمین کم شود امری که  در ۴۰۰سال اخیر بی سابقه است.
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه کشور درادامه تصریح کرد: دفاع مقدس ما به طول ۷سال و یازده ماه به عنوان طولانی ترین جنگ قرن ثبت شده است که در این مدت ۱۶۳عملیات انجام دادیم و میانگین سنی رزمندگان ما ۲۲ سال بود ضمن آنکه  بیش از ۵ هزار جانباز زن که سه هزار نفر آنان بالای ۲۵ درصد جانبازی دارند بوده و  ۸۵ هزار شهید در این جنگ نثار حراست از مام میهن کرده ایم.
وی افزود : در این سالها  ۱۲۷ شهر ما مورد تهاجم قرار گرفت و ۲۵ هزار مفقود الاثر داشتیم که تاکنون ۲۰هزار نفر از مفقودین ما تعیین تکلیف شده اند.
وی ادامه داد : اهواز،  آبادان و دزفول در لیست مقاومترین شهرهای ایران زمین هستند و باید به یاد داشته باشیم فقط در کرمانشاه طی یک روز بخاطر موشک باران ۸۰۰ نفر شهید شدند.
وی در ادامه افزود: کشورهای آمریکا، شوروی، فرانسه،  ایتالیا، بلژیک،  سوئد اسرائیل به ترتیب در خیانت به کشور ما در این جنگ شریک بودند و در منطقه هم بسیاری از کشورها در این دشمنی و خیانت همراهی کردند.
سردار حزنی با بیان اینکه همان روزهای نخست بخش هایی از خاک در اشتغال دشمن درآمد اما بعد از عزل بنی صدر توانستیم طی ۴ عملیات ۷۵ درصد خاک کشور را از لوث دشمنان پاک کنیم و در واقع هرچه داریم از شهدا داریم.

 وی اظهار کرد : خلوص نیت و فرماندهی پاک رمز پیروزی ما شد و در این نبرد سخت و همه جانبه علیه ملت و کشورما، فقط خدا با ما بود و  شهدا کار نشدنی را شدنی کردند.
شهرستان صومعه سرا درغرب گیلان واقع شده و در مجموع ۵۵۰ شهید، ۱۲۰۰جانباز،  ۱۵۰ آزاده و سه شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب نموده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =