۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۰
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83636730
۰ نفر

برچسب‌ها

مانور هماهنگی مدیریت بحران قرچک برگزار شد

تهران- ایرنا- نخستین مانور مدیریت بحران شهرستان قرچک با هدف سنجش سطح آمادگی مدیران و دستگاه‌های خدمات‌رسان در دو بخش کتبی و عملیاتی برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مانور که روز پنچ‌شنبه از سوی معاونت فنی و عمرانی فرمانداری به‌عنوان دبیرخانه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان برگزار شد، مسئولان دستگاه‌های مختلف، آمادگی خود را برای مقابله بحران‌های پیش بینی نشده تمرین کردند.
فرماندار قرچک در حاشیه این مراسم گفت: اجرای طرح‌های مدیریت بحران با هدف کاهش و یا حذف خسارات بر زیرساخت ها و جهت پایداری در مقابل تهدیدات برگزار می‌شود.
بهمن خطیبی افزود: در این مانور، عملکرد ادارات آب، برق، گاز، مخابرات، شهرداری، هلال احمر، ورزش و جوانان، نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی، شبکه بهداشت و درمان و سایر ادارات ارزیابی می‌شود تا با مشخص شدن نقاط ضعف، در کمترین زمان نسبت به رفع آن اقدام شود.
وی تصریح کرد: مشخص شدن نقش و مسئولیت، حصول اطمینان از آمادگی منابع انسانی و تجهیزات مقابله با بحران، یافتن نقاط ضعیف، قوت، تهدید و خدمت در مانور به منظورتعریف اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه، تمرین چگونگی تشکیل ستاد و کمیته های مدیریت بحران برای مقابله با بحران های احتمالی و شناسایی امکانات موجود از جمله اهداف این مانوراست.
وی افزود: در این مانور سناریویی از پیش طراحی شده در حوزه فرونشست زمین در یکی از مناطق شهرستان تهیه شده و بدون ادارات بدون اطلاع از زمان و مکان حادثه، در محل حاضر و نسبت به رفع مشکلات ایجاد شده اقدام کردند.
قرچک در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =