۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۷
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83636696
۰ نفر

برچسب‌ها

کارگاه حقوقی نجات غریق در کردستان برگزار می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان با اشاره به اینکه اطلاع از مسائل حقوقی در هر رشته‌ای ضروری است، گفت: کارگاه حقوقی نجات غریق در کردستان برگزار می‌شود.

رضا اعظمی عصر پنجشنبه در مراسم تجلیل از منجیان غریق و هیات‌های برتر غواصی استان که در مجموعه شهید مطهری سنندج برگزار شد، اظهار داشت: نجات غریق رشته‌ای است که پیشرفت در آن منتج به نجات یک انسان می‌شود و این ویژگی شاخص این رشته است.  

وی با بیان اینکه در این رشته اشخاصی حضور دارند که اندیشه آنها خدمت است،  اضافه کرد: بازرسی از مکان های ورزشی وابسته به نجات غریق به منظور جلوگیری از حوادث غرق شدگی جزو برنامه های این معاونت قرار گرفته دنبال می‌شود.  

اعظمی افزود: برخی استخرها از افرادی که آموزش نجات غریق ندیده و شناگران عادی بودند برای این کار استفاده می کردند که این بازدیدها باعث شد این افراد اقدام به کسب آموزش لازم در این خصوص کنند البته قرار است دوره آموزشی کارگاه حقوقی نجات غریق را در استان برگزار کنیم چرا که کسب اطلاعات در این حوزه امری ضروری است.  

معاون ورزش و جوانان کردستان نیز در این مراسم اظهار داشت: هیات نجات غریق استان دارای کادری قوی است و امیدواریم با توانمندی هایی که در اعضای آن وجود دارد شاهد درخشش بیشتر آنها در مسابقات مختلف ملی و بین‌المللی باشیم.  

سایه میرصادقی افزود: این هیات الگویی برای دیگر هیات های ورزشی استان استان است که اقدام به تجلیل از قهرمانان و ورزشکاران خود کرده ضمن اینکه امید ملک الکلامی به عنوان نماینده منطقه غرب کشور در حوزه غواصی انتخاب شده است.  

رییس هیات نجات غریق و غواصی کردستان هم به وضعیت این هیات اشاره کرد و گفت: در حوزه آمورش کلاس‌های نجات غریق و در تمام شهرستان ها در قالب دوره غواصی برای آقیان و بانوان برگزار شده است.  

امید ملک الکلامی با اینکه کسب قهرمانی مسابقات شمال غرب یکی از موفقیت‌های هیات غواصی استان است، اضافه کرد: در استعدادهای برتر ۱۳ تا ۱۶ سال چهار نفر در استان برگزیده شدند و در مسابقات قهرمانی کشور مقام هشتم را در بین ۳۳ تیم کسب کردیم.  

رییس هیات نجات غریق و غواصی کردستان یادآور شد: معاون پیشگیری از جرم دادگستری کردستان که خود یکی از بهترین غواصان است حمایت خوبی در راستای اجرای مقررات در استخرها کردند به گونه ای که امسال هیچ تلفاتی نداشتیم.  

هیات بانه، مدیریت استخر شین، مدیریت استخر شهدای انتظام، مدرس نمونه نجات غریق و ریشه خسروی، محمدرضا رضایی، سروه حاصلی، آیدا نمدی، محمد صیدمرادی و جمعی از قهرمانان و منجیان غریق استان کردستان در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =