یک مقام امنیتی: ایران مهمترین تهدید برای آمریکاست

مشهد- ایرنا- مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: از نظر پنتاگون و اندیشکده‌های مطالعاتی آمریکا، ایران اسلامی برای آمریکا مهمترین تهدید است و به همین منظور برای مقابله با این تهدید علیه ایران جنگ نرم به راه انداخته‌اند.

این عضو شورای تامین خراسان رضوی روز پنجشنبه در جمع استادان حوزه علمیه خراسان افزود: آمریکایی‌ها با گرفتارشدن در یک خطای محاسباتی در عرصه سیاسی، شهید سلیمانی را ترور کردند اما فکر نمی‌کردند با ترور این شهید باعث اتحاد و انسجام مردم ایران شوند و ۸۰ میلیون نفر را علیه خود بسیج کنند و ترور حاج قاسم سلیمانی برخلاف انتظار رییس جمهوری آمریکا مردم ایران را یکپارچه، نظام ایران را منسجم و مقاومت منطقه ای را تقویت کرد.

وی ادامه داد: از نگاه نظریه پردازان آمریکایی، ایران برای پیشبرد اهداف سیاسی از رهبری توانمند و با اراده، توان نظامی و عملیاتی و برخورداری از حمایت داخلی و نفوذ منطقه‌ای به عنوان چهار عامل پیش‌برنده قوی بهره‌مند است.

مشاور وزیر اطلاعات گفت: ایران اسلامی با دارا بودن موشک‌های بالستیک و زرادخانه موشکی قدرتمند، نه تنها متوقف نشده بلکه با دانش و ظرفیت‌های دفاعی و بومی از دستاوردهای ملی خود حراست می‌کند.

وی افزود: سیاستمداران آمریکایی برای مقابله با توانمندی‌های ایران به کاخ سفید توصیه کرده‌اند که به دنبال راه اندازی اعتراضات خیابانی و قراردادن نخبگان در مقابل نظام و افزایش تحریم‌های اقتصادی باشند تا از این طریق نظام و حاکمیت مقتدر ایران را با چالش‌های داخلی مواجه ساخته و از میدان خارج سازند.

مدیر کل اطلاعات خراسان رضوی گفت: علمای اعلام وظیفه دارند افکار عمومی را برای دفاع از دستاوردهای سیاسی انقلاب و توانمندی های نظامی کشور بسیج کرده و در خط مقدم مبارزه با دولت تروریست آمریکا نقش آفرینی کنند.

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در ادامه به سوالات تعدادی از شرکت کنندگان پاسخ داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =