۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 2047
کد خبر: 83636617
۰ نفر

برچسب‌ها

اوج گیری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی در بورس طی یک هفته

تهران - ایرنا - شرکت‌های معدنی و صنعتی دور جدیدی از رشد را آغاز کرده‌اند و در هفته منتهی به 25 دی ماه، شاهد اوج‌گیری ارزش سهام در بورس اوراق بهادار بودند. این در حالی است که به تازگی دولت آمریکا با تحریم‌های شدید، شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایران را هدف گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ایمیدرو، ارزش سهام شرکت‌های معدن و صنایع معدنی طی هفته‌ای که رو به پایان است، با جهش 11.6 درصدی، شاهد رشد 43 هزار و پانصد میلیارد تومانی ارزش این بخش از بازار بودند. بدین ترتیب ارزش بازار این بخش از اقتصاد کشور، بی‌اعتنا به تحریم‌های جدید از 415 هزار میلیارد تومان عبور کرد.

در حال حاضر بخش معدن و صنایع معدنی ایران معادل 23.7 درصد از ارزش کل بورس را در اختیار دارند. در این میان راهبری شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی توسط ایمیدرو با هدف هدایت سود انباشته شرکت ها به سمت افزایش سرمایه و همچنین توسعه و اجرای طرح ها، با استقبال بازار مواجه شد. از این رو افزایش سرمایه شرکت‌های بزرگ به عنوان محرک بازار عمل کرد.

طبق برنامه ریزی‌هایی که با همکاری غول های معدنی انجام شده، افزایش سرمایه شرکت‌ها به صورت پی در پی انجام خواهد شد. خوشبختانه گزارش‌های مالی بنگاه ها نیز در مجموع  از شرایط مطلوب و ایجاد تحرک در بازار خبر می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =