نقش اجتماعی دانشگاهها با تقویت فعالیتهای ورزشی پررنگ‌تر می شود

مشهد- ایرنا- ارزیاب اداره کل مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانشگاههای منطقه ۹ کشور گفت: نقش اجتماعی دانشگاهها با تقویت فعالیتهای ورزشی پررنگ تر می شود و توسعه این مراکز در دانشگاههای کوچکِ شهرهای کوچک با توجه به اینکه امکان سرویس دهی به آحاد جامعه را دارد در انجام مسوولیت اجتماعی دانشگاهها موثر است.

علیرضا حسینی کاخک روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از مرکز آموزش عالی کاشمر در جمع اعضای هیات رییسه این مرکز با اشاره به توجه وزارت علوم در تقویت مراکز تندرستی و مشاوره در دانشگاههای کشور افزود: در چشم انداز مراکز تندرستی دانشگاهها خودگردان شدن آنها دیده شده و وزارت علوم قصد دارد با حمایت از این مراکز در آینده بتواند برای دانشگاه ها درآمد پایدار کسب کند.

وی ادامه داد: مراکز مشاوره ورزشی جزء طرح های اولویت دار وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به شمار می رود که در ارزیابی دانشگاهها مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ارزیاب اداره کل مرکز تندرستی و مشاوره ورزشی دانگاههای منطقه ۹ کشور گفت: ۲۰ دانشگاه  کشور از پارسال و ۴۰ دانشگاه از امسال طرح پایش سلامت جسمی دانشجویان جدید خود را اجرا کرده اند.

حسینی افزود: وزرات علوم تاکنون در مورد برخی مشکلات روحی و روانی دانشجویان اعم از میزان بزهکاری و آسیبهای اجتماعی در بین آنان آمار و اطلاعات داشته اما در خصوص سلامت جسمی و ساختار قامتی و ترکیب بدنی آنان هیچ اطلاعاتی نداشته است که خوشبختانه با اجرای طرح پایش سلامت جسمی دانشجویان جدید به اطلاعاتی در این زمینه هم دست می یابد.

وی با ابراز خرسندی از اجرای طرح پایش سلامت برای ۲۰ درصد از دانشجویان مرکز آموزش عالی کاشمر اضافه کرد: امید است با توسعه اماکن ورزشی این مرکز و تامین اعتبار مناسب جهت تجهیز این مراکز ضمن کسب درآمد پایدار برای این مرکز، نشاط و شادابی نسل جوان هم تقویت شود.

رییس مرکز آموزش عالی کاشمر هم در این نشست با اشاره به چشم انداز این مرکز برای اجرای برنامه هایی که دانشجو بتواند از دوران حضورش در دانشگاه بهترین و بیشترین بهره را ببرد گفت: خوشبختانه پارسال با پیگیری های بسیار مرکز تندرستی در این واحد دانشگاهی راه اندازی شد و تاکنون توانسته در این مدت به همه بخشهای جامعه خدمات بدهد هرچند که جا دارد بیشتر تجهیز شود.

هادی معماریان خلیل‌آباد با اشاره به محدودیت فضای فیزیکی این مرکز و کمی تجهیزات آن افزود: در شرایط فعلی بودجه ای کشور طرح ساخت باشگاه تندرستی و ساختمان جدید مرکز تندرستی را براساس طرح جامع مرکز آموزش عالی کاشمر اجرایی کردیم و امیدواریم با حمایت سازمان دانشجویان وزرات علوم و تخصیص اعتبار مورد نیاز ضمن تکمیل فضا و تامین تجهیزات باشگاهی بتوانیم در حوزه فعالیتهای ورزشی و تربیت بدنی و فوق برنامه دانشجویان و ایفای مسوولیت اجتماعی خویش به خوبی اقدام کنیم.

پنج مرکز آموزش عالی در کاشمر فعالیت دارند.  

شهرستان کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =