فراخوان عکس شهید سلیمانی سردار دل‌ها در بنیاد شهید

تهران - ایرنا - مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فراخوان عکس «سردار دل‌ها» شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ارسال اثرات گرانبهای تصویر گران و هنرمندان اعلام شد.

اسکندر یار نسب به خبرنگاران حوزه ایثار وشهادت گفت: شهید سردار سپهبد قاسم سلیمانی در طول عمر پربرکت خود به‌عنوان یکی از فرماندهان بزرگ عرصه دفاع مقدس و محور مقاومت، مجاهدت، فداکاری و رشادت‌های زیادی از خود نشان داد و موجب فتوحات زیادی برای کشور شد، قطعاً این شهید بزرگوار نماد زندگی بسیاری از شهدای پرافتخار دوران دفاع مقدس و مدافعین حرم بود و یاد و خاطره دلاورمردی های آن‌ها را برای همیشه زنده نگاه داشت.
وی افزود: قطعاً تصاویر زیادی از زندگی پرفرازونشیب سردار دل‌ها و حضور وی به‌عنوان یک سردار بزرگ و ابر فرمانده در تمامی عرصه‌های نبرد حق علیه باطل در سطح کشور، منطقه و بین‌الملل وجود دارد که در مناسبت‌های مختلف توسط عکاسان، هم‌رزمان و مردم گرفته‌ شده است و گنجینه‌ای بسیار ارزشمندی از دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع محور مقاومت است.
یار نسب ضمن تأکید بر لزوم جمع‌آوری و نگه‌داری تصاویر حضور شهید سردار سپهبد سلیمانی در تمامی عرصه‌ها گفت: این تصاویر گران‌بها می‌تواند به‌عنوان منبعی ارزشمند در اختیار محققین، پژوهشگران، نویسندگان و هنرمندان قرار گیرد تا منشأ خلق آثار شود.
وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران به همین مناسبت فراخوان عکس سردار دل‌ها را در محورهای گوناگون منتشر کرده تا عکاسان حرفه‌ای و تمامی اقشار جامعه، عکس‌های خود را تا اول اسفندماه سال جاری ارسال کنند و درنهایت آثار برگزیده موردتقدیر قرار خواهند گرفت.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه ۱۳ دی ماه به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

آیین تشییع پیکر مطهر سردار سلیمانی و همراهان وی ابتدا در شهرهای کاظمین، کربلای و نجف اشرف برگزار شد.سپس پیکر سردار سلیمانی پس از ورود به خاک جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان و استان خراسان شهر مشهد،تهران و کرمان تشییع شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =