کمک‌های مردمی فارس برای سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان ارسال شد

شیراز-ایرنا-مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان فارس گفت: نخستین محموله کمک‌های مردم نوعدوست این استان در قالب هشت کامیون کالا و اقلام ضروری، برای سیل زدگان منطقه سیستان و بلوچستان ارسال شد.

محمد بذرافشان، پنجشنبه بیان داشت: از جمله این کمک‌ها 51 هزار بطری آب معدنی به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون ریال است که از سوی یکی از خیران به کمیته امداد منطقه سه شیراز تحویل شد.

وی افزود: همچنین 106 قلم کالای ضروری به ارزش هفت میلیارد ریال شامل، بخاری، پتو، پوشاک، مواد خوراکی، کنسرو، و مواد بهداشتی با همکاری گروه مردمی حافظ و کمیته امداد منطقه پنج شیراز جمع آوری و به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان ارسال شد. 

به گفته وی، این کمک‌ها با استفاده از سه دستگاه تریلر و پنج دستگاه کامیون به مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان منتقل شد.   

بذرافشان با بیان اینکه جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی برای هموطنان سیل زده همچنان ادامه دارد، افزود: مردم نیک اندیش و خیران استان فارس می‌توانند، کمک‌های غیر نقدی خود را به اداره‌ها، پایگاه‌ها و یا مراکز نیکوکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان تحویل دهند و وجوه نقدی را به حساب شماره ۰۱۰۱۲۷۳۰۷۳۰۰۰ یا شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۷۰۹۳۷۶ نزد بانک ملی واریز کنند.

بارندگی کم سابقه روزهای بیستم تا بیست و دوم دی‌ماه 98 موجب طغیان رودخانه‌ها، سرریز سدها و جاری شدن سیلاب در شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، قصرقند، کنارک و دلگان در استان سیستان و بلوچستان شد و به تبع آن خسارت‌های زیادی به زیرساخت‌ها، اراضی کشاورزی، شبکه‌های راه، آب، برق و مخابرات، واحدهای مسکونی و غیره وارد کرده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =