کمک بسیج حقوقدانان کرمانشاه برای مهار ابرچالش دستگاه قضایی

کرمانشاه- ایرنا- سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه، با مشارکت جدی در طرح «هر مسجد یک حقوقدان» اعلام کرد که آماده مهار «ابرچالش دستگاه قضایی» یعنی حجم بالای ورودی پرونده‌های قضایی است.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه روز پنجنشبه در همایش هر مسجد یک حقوقدان که با حضور معاون فرهنگی قوه قضاییه در شهر کرمانشاه برگزار شد، گفت: حجم بالای ورودی پرونده‌ها، ابرچالش دستگاه قضایی است.

رسول بهرامی پور افزود: ما در تلاشیم تا با آموزش‌های حقوقی، ایجاد صلح و سازش و پیشگیری از وقوع دعاوی، به حل اختلافات حقوقی در خارج از دستگاه قضایی کمک کنیم و از ورودی پرونده‌ها به این دستگاه بکاهیم.

او جهاد حقوقی، عدالت خواهی و مبارزه با فساد را سه رسالت اصلی بسیج حقوقدانان دانست و افزود: طرح هر مسجد یک حقوقدان نیز با محوریت بسیج حقوقدانان و در راستای جهاد حقوقی و آموزش همگانی به شهروندان استان اجرا می شود.

به گفته بهرامی پور، بیش از ۲۰۰ حقوقدان به صورت داوطلبانه آمادگی خود را برای حضور در مساجد استان اعلام کرده‌اند که در گام نخست در بیش از ۴۰۰ مسجد اجرا می‌شود.

او گفت: از رییس کل دادگستری گرفته تا اعضای شورای قضایی، حقوقدانان و قضات و کارشناسان  حقوقی استان در این طرح مشارکت می کنند.

رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه عنوان کرد: مسجد همواره منشا و مبدا تحولات اساسی تاریخ اسلام بوده و امروز هم می ‌تواند در عرصه خدمت به مردم محور قرار گیرد زیرا خدمت به مردم بهترین عبادت هاست.

او تاکید کرد: سازمان بسیج حقوقدانان یک مجموعه کارآمد برای حمایت از ارزش های بنیاد انقلاب اسلامی از جمله حفظ اعتماد مردم به نظام است و آمادگی خود را برای کمک به اجرای هرگونه طرح حقوقی در جهت اهداف انقلاب اعلام می کند.

موانع اداره مسجد را برداریم

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه نیز در این مراسم گفت: برای استفاده از همه ظرفیت مساجد لازم است ابتدا موانع اداره مسجد را برداریم و روشن کنیم که چرا مساجد به صورت تمام وقت وقت باز نیستند در حالی که هیات امنای مساجد با مجاهدت ویژه برای باز نگه داشتن مسجد تلاش می کنند.

حجت الاسلام فتح الهی افزود: بسیاری از مساجد استان موقوفه کافی ندارند و کمک دولت هم برای اداره مسجد بسیار محدود و تنها به برخی مساجد صورت می گیرد به طوری که اکنون بیشتر مساجد استان به صورت مردمی اداره می شوند.

او تاکید کرد: خودکفا شدن مسجد باید یک سیاست اصلی باشد تا اداره آن به بهترین صورت انجام شود.

در طرح هر مسجد یک حقوقدان در استان کرمانشاه قرار است در گام نخست ۲۰۰ حقوقدان با همکاری بسیج حقوقدانان استان در بیش از ۴۰۰ مسجد کرمانشاه حضور یابند و به نمازگزاران مشاوره حقوقی ارایه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها