شورای نگهبان امکان حضور و مشارکت بیشتر انتخاباتی را فراهم کند

تهران-ایرنا- وزیر کشور در نامه ای به عباسعلی کدخدایی نوشت: انتظار می رود شورای نگهبان و شخص جنابعالی به عنوان فرد موثر و فعال در خصوص انتخابات، صحبت های دلسوزانه و مشفقانه و قانونی رییس جمهور را با نظر حسن و وسع در چارچوب قانون در انتخابات پیش رو تلقی نموده و در فرصت باقی مانده قانونی بررسی شکایات، امکان حضور و رقابت و مشارکت بیشتر را فراهم آورید.

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛  عبدالرضا رحمانی فضلی در نامه ای به قائم مقام شورای نگهبان، ضمن تبیین سخنان رییس جمهوری در جلسه دیروز دولت در عرصه انتخابات، بر ضرورت وحدت و انسجام و تحقق مشارکت حداکثری تاکید کرد.

 در متن نامه رحمانی‌فضلی خطاب به عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان، سخنگو و قائم مقام دبیر شورای نگهبان آمده است: توییت جنابعالی در خصوص صحبت‌های رییس جمهور محترم در جلسه هیئت دولت را مشاهده کردم، ادبیات و واژه های به کار رفته در این متن در شأن رییس جمهور قانونی و منتخب مردم و جنابعالی به عنوان یک حقوقدان با تجربه نمی باشد. لذا بر خود لازم می‌دانم نکات زیر را متذکر شوم. با توجه به حضورم در جلسه دولت؛ فضای حاکم بر صحبت های ریاست محترم جمهور انقلابی، دلسوزانه و از سر خیرخواهی در جهت تقویت وحدت، انسجام، همگرایی و همدلی ایجاد شده پس از شهادت سردار اسلام سپهبد سلیمانی بود. در این راستا با شمردن عواملی که می تواند خدشه به این وحدت وارد نماید، از موضوع انتخابات به عنوان یک امر مهم و سرنوشت‌ساز نام بردند؛ در بیان موضوع نیز از واژه‌هایی چون "خواهش می کنم" "دقت شود" و ... استفاده نمودند، لذا در بیان نه قصد جنجال و حاشیه سازی داشتند و نه اقدام ضد ملی!

رحمانی در این نامه  افزود:سال ۱۳۹۸ پر از فرصت ها و چالش ها است، از سیل فروردین ماه در بیش از ۲۵ استان که هنوز آثار آن تاکنون در برخی از نقاط باقی است تا سیل دی ماه که در چند استان از جمله سیستان و بلوچستان مردم را درگیر نموده، تشدید خصومت های دولت آمریکا و افزایش دامنه تحریم های غیرقانونی و اقدامات اخیر تروئیکای اروپا، حوادث آبان ماه و در نهایت اقدام نظامی آمریکا علیه فرمانده بزرگ اسلام و شهادت ایشان و همراهان و شهادت جمعی از هموطنان در دو حادثه در کرمان و سانحه هوایی و ... همگی گویای شرایط خطیر کشور می باشد.

 وی با بیان اینکه رمز موفقیت های ملت ما در آزمون های پس از پیروزی انقلاب اسلامی وحدت، انسجام و همبستگی ملی -که همواره از زبان امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (دامةبرکاته) بدان تاکید شده- بوده است، تاکید می کند: امروز هیچ مسئله ای نبایستی وحدت و انسجام کشور را خدشه‌دار نماید.

وزیر کشور در ادامه نوشت: برگزاری انتخابات در اسفند ماه سال جاری فرصت بزرگی است، آنچه اهمیت دارد تحقق مشارکت حداکثری است، که در بیانات مقام ما عظمای ولایت مکرر بدان تاکید شده و مجریان و ناظران همگی بایستی زمینه های تحقق آن را فراهم کنند، قطعاً یکی از عوامل تحقق مشارکت بالا حضور همه سلائق سیاسی درون خانواده انقلاب اسلامی می‌باشد. انتظار می رود شورای محترم نگهبان و شخص جنابعالی به عنوان فرد موثر و فعال در خصوص انتخابات، صحبت های دلسوزانه و مشفقانه و قانونی رئیس جمهور را با نظر حسن و وسع در چارچوب قانون و تحقق ارکان چهارگانه (مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت) در انتخابات پیش رو، تلقی نموده و در فرصت باقی مانده قانونی بررسی شکایات، امکان حضور و رقابت و مشارکت بیشتر را فراهم آورید.

وی تاکید می کند: قطعاً با همدلی، همکاری و همراهی بخش اجرا و نظارت انتخابات و اعتماد کامل به مردم در تشخیص درست سرنوشت خود می‌توانیم در خلق حماسه جدید و تقویت وحدت، انسجام و ناامید کردن دشمنان انقلاب اسلامی گام بلندی برداریم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • suliman SE ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  0 0
  نفت عراق به جای مواد غذایی چینی . برای پایان دادن به امریکا در عراق . او یک معامله عراق و چینی برای تامین عراق با کالاهای غذایی انجام داد . بدین ترتیب, رهایی عراق از اشغال امریکا برای همیشه .
 • قبادی IR ۰۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷
  0 0
  سلام در ادوار گذشته تمام مسئولین و دلسوزای نظام و این آب و خاک به ویژه رهبر فرزانه انقلاب تلاش و تأکید میکردن که حضور حداکثری در انتخابات باعث اقتدار کشور میشه. و این روزا آنچه در کلام دولت مردان دیده میشه انتظار حضور حداکثریه که خیلی هم لازمه ولی آنچه فراموش شده اینه که از شورای نگهبان نباید انتظار داشت تا فضارو آماده مشارکت بیشتر کنه بلکه از شورای نگهبان باید خواست کاری کنه تا دزدان و مفسدان و خائنا نه تنها وارد این عرصه نشن بلکه برا پیگرد به قوه قضائیه معرفی کنن. آقای وزیر و سایر اعضای دولت می بایست قبل از ثبت نام با افراد و احزاب رایزنی میکردن تا تمام جناح ها آدمهای صالح و سالم خودشونو بیشتر در معرض انتخاب قرار میدادن نه اینکه آقایون از شورای نگهبان بخوان تا با تساهل و تسامح روزنه ایی برا مردود شده ها فراهم کنن. البته این مطلب برا موقعی هست که اجناب وزیر و رئیسشون قصد و مرضی تو کلامشون نباشه و گرنه این حرفا هم مخربانه و هم خائنانه است کهباعث جنجال در آستانه انتخابات خواهد شد .