رقابت دختران و پسران بسکتبالیست گرگان برای پیروزی‌های بیشتر

گرگان - ایرنا - تیم‌های بسکتبال دختران و پسران گرگان که در لیگ برتر امسال ایران موقعیت خوبی دارند؛ امروز پنجشنبه در ادامه پیروزی هایشان، در خارج از خانه بر حریفان غلبه کردند تا خود را شکست ناپذیر معرفی کنند.

بسکتبالیست های مرد گرگان شیمیدر قم را شکست دادند و دختران گرگانی نیز در پایتخت بر آسمان سترگ سپهرداد تهران غلبه کردند. 

تیم بسکتبال شهرداری مردان گرگان عصر امروز پنجشنبه با برتری ۸۶ به ۸۰ مقابل شیمیدر قم به صدرنشینی خود در لیگ برتر ایران ادامه داد.

شهرداری در ابتدا با ترکیب نوید رضایی فر، پری پتی، امیرحسین آذری، امیر صدیقی و رایان ریچاردز با هدایت مهران شاهین طبع در مقابل شیمیدر با ترکیب نخستین آرن داودی، محمد اجاقی، محمد جمشیدی، مایک مازیاررستم پور و اصغر کاردوست و هدایت محمدرضا اسلامی قرار گرفت.

شهرداری گرگان در مسابقه امروز که قضاوت آن‌ را صادق قنبری، علیرضا ناصرافشار و سروش خادم الحسینی به عنوان سرداور و داوران اول و دوم‌ با نظارت ایرج لارودی برعهده داشتند در کوارتر اول با نتیجه ۲۰ بر ۲۱ عقب افتاد اما در کوارتر دوم ۱۸ - ۱۳ نتیجه را به سود خود کرد.

شهرداری کوارتر سوم را ۲۱ بر ۲۳ واگذار کرد اما در کوارتر چهارم ۲۷ بر ۲۳ پیروز از میدان مسابقه بیرون آمد تا نتیجه نهایی را ۸۶ بر ۸۰ به نفع خود تثبیت کند.

پری پتی و نوید رضایی فر بازیکنان شهرداری گرگان به ترتیب با ۲۳ و ۲۱ امتیاز و اثرگذاری ۲۴ و ۲۶ امتیازآورترین و موثرترین بازیکنان میدان و تیم خود بودند.

در شیمیدر قم هم مسعود سلیمانی با اثرگذاری ۱۷ و محمد جمشیدی با ثبت ۲۰ امتیاز موثرترین و امتیازآورترین بازیکنان تیم شناخته شدند.

برای تماشای این مسابقه حدود ۱۵۰ طرفدار از گرگان به قم رفته بودند.

دیدار رفت ۲ تیم در گرگان با برتری ۷۳ به ۵۸ شهرداری به پایان رسیده بود.

بسکتبال شهرداری گرگان اکنون از ۱۹ بازی، ۱۷ برد، ۲ باخت و ۳۶ امتیاز دارد و به صدر جدول تکیه زده و شیمیدر از ۱۸ بازی دارای ۱۳ برد و ۵ باخت است و با ۳۱ امتیاز در رتبه چهارم لیگ برتر مردان ایران قرار دارد.

تیم شهرداری در مسابقه بیستم خود دوشنبه آینده ۳۰ دی ماه در گرگان میزبان اکسون تهران خواهد بود و شیمیدری ها هم در همین روز به مهمانی شهرداری بندرعباس خواهند رفت.

در همین رهگذر تیم بسکتبال دختران گرگان در هفته پایانی دور مقدماتی لیگ برتر باشگاه‌های ایران با غلبه بر میزبان تهرانی خود آسمان سترگ سپهرداد ضمن کسب عنوان صدرنشینی گروه الف به دور حذفی (پلی‌آف) صعود کرد.

در این مسابقه که به قضاوت بنفشه بجنوردی، فهیمه علیمرادی و مهناز عمو به همراه هما گودرزی به ترتیب به عنوان سرداور، داوران اول و دوم و ناظر در سالن بسکتبال مجموعه ورزشی آفتاب تهران برگزار شد، دختران گرگان در کوارترهای اول تا سوم به ترتیب با نتایج ۲۴ - ۱۷، ۲۳ - ۱۰ و ۲۶ - ۱۷ از میزبانش جلو افتاد و کوارتر چهارم را ۲۱ - ۲۸ واگذار کرد تا در نهایت ۹۴ بر ۷۲ پیروز میدان باشد.  

نیکا بیک لیکلی سرمربی دختران گرگان در این مسابقه از شیدا شجاعی، شادی عبدالوند، یاسمن محمدی، نیلوفر مفیدی و تینا عیسائیان در ترکیب اولیه تیمش در برابر یاران عباسی سرمربی تیم میزبان با ترکیب نخستین حسنیانی، ثابت‌زاده، یزدان‌پناه، اعتماد و سمیر استفاده کرد.

شادی عبدالوند از تیم گرگان با ۳۱ دقیقه و ۲۸ ثانیه حضور در میدان توانست ۲۴ امتیاز، ۷ ریباند، ۱۰ پاس منجر به گل، ۳ توپربایی و اثرگذاری ۲۶ را به ثبت برساند و ضمن کسب عنوان امتیازآورترین و موثرترین بازیکن میدان، عنوان بازیکن دبل دبل هفته را کسب کند.

شیدا شجاعی و تینا عیسائیان دیگر بازیکنان تیم گرگان هر کدام با ثبت ۱۷ امتیاز و اثرگذاری ۲۱ و ۲۲ دیگر بازیکنان موثر و امتیازآور تیم بودند و عیسائیان با ۱۱ ریباند هم به عنوان بازیکن دبل دبل هفته شناخته شد.

گروه بسکتبال دختران شهر گرگان در پایان دور مقدماتی رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال زنان باشگاه‌های ایران با انجام ۱۰ بازی، ۹ برد و یک باخت و مجموع ۱۹ امتیاز به عنوان صدرنشین گروه خود به دور بعدی صعود کرد و در مرحله حذفی پنجم بهمن ماه آینده به مصاف تیم چهارم گروه ب می رود.

در گروه الف لیگ ایران تیم‌های بسکتبال دختران شهر گرگان، نامی‌نو اصفهان، آسمان سترگ سپهرداد و پاز (هر ۲ از تهران) به ترتیب اول تا چهارم شدند و در گروه ب هم تیم‌های بهمن، بانوان پالایش نفت آبادان، خانه بسکتبال هرمزگان و بانوان خانه بسکتبال کردستان هم در مکان‌های اول تا چهارم قرار گرفتند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha