جانبازان مشهد یاد شهید سلیمانی و شهدای سانحه هوایی را گرامی داشتند

مشهد- ایرنا- جانبازان و ایثارگران مرکز توانبخشی جانبازان امام خمینی (ره) مشهد روز پنجشنبه یاد شهید سپهبد سلیمانی، شهیدان جبهه مقاومت و همچنین شهدای سانحه هوایی اخیر را گرامی داشتند.

در این مراسم که با حضور گروه‌های مختلف مردم و مسوولان برگزار شد یکی از همرزمان شهید سلیمانی گفت: مردم به خاطر روحیه، رفتار و منش شهید سلیمانی به او علاقه داشتند و به همین دلیل سپهبد سلیمانی در بین اقشار مختلف نفوذ داشت و اوج این نفوذ را در مراسم تشییع میلیونی پیکر این شهید مشاهده کردیم.

سید محمد حسینی با بیان اینکه شهید سلیمانی افراد مخلص را از همه کشورها گردآورد افزود: این سردار شهید همانند آهن ربا در مرکز میدان قرار داشت و مردم از کشورهای گوناگون با ملیت و نژادهای مختلف به دور او حلقه زدند.

وی ادامه داد: سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی با سازماندهی و آموزش نیروهای خود و همچنین با اطاعت‌پذیری از ولایت جبهه مقاومت را به پیروزی‌های مهم رساند.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان جبهه مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. 
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.
در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.
وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =