پوشش ۹۸ درصدی شبکه‌های دیجیتال استان اردبیل

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: ۹۸ درصد از مناطق شهری و روستایی این استان زیرپوشش شبکه‌های دیجیتال قرار دارند.

علی ملااحمدی روز پنجشنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در نصب و راه‌اندازی فرستنده‌های دیجیتال ،پوشش مناطق شهری و روستایی این استان و بهره‌مندی اهالی ساکن در این مناطق از برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال رادیو و تلویزیون افزایش یافته است.

وی اظهارداشت: برغم اینکه بیشترین تعداد فرستنده‌های دیجیتال استان اردبیل در مناطق روستایی شهرستان خلخال نصب و راه‌اندازی شده، ولی پوشش شبکه‌های دیجیتال در مناطق روستایی این منطقه ۹۷ درصد و یک درصد پایین‌تر از میانگین استانی است.

او با بیان اینکه ۵۰ درصد از ایستگاه‌های دیجیتال موجود استان در منطقه جنوب استان اردبیل واقع است، گفت: کوهستانی و صعب‌العبور بودن مناطق روستایی جنوب استان اردبیل موجب شده تا در حال حاضر از مجموع ۱۸۰ فرستنده تقویت کننده امواج دیجیتال شبکه‌های مختلف صدا و سیما ۶۰ ایستگاه در مناطق روستایی و شهری شهرستان خلخال و ۳۰ ایستگاه نیز در مناطق مختلف شهرستان کوثر نصب و راه‌اندازی شود.

ملااحمدی بیان‌کرد: برای پوشش کامل و ۱۰۰ درصدی برنامه‌های دیجیتال صدا و سیما در مناطق روستایی باقیمانده خلخال نصب و راه‌اندازی ۱۰ ایستگاه جدید تقویت کننده امواج دیجیتال نیاز است که در صورت تامین ۲۰ میلیارد ریال اعتبار ،این امر تا پایان سال آینده محقق شده و همه مردم این شهرستان از برنامه‌های شبکه‌های دیجیتال رادیو و تلویزیون برخوردار خواهند شد.

وی گفت: فرمانداری خلخال در سال جاری پنج میلیارد ریال برای راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید از محل اعتبارات استانی تخصیص داده و در صورت تامین ۵۰ درصد از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز برای راه‌اندازی ایستگاه‌های جدید از محل اعتبارات شهرستانی خلخال صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز نسبت به تامین ۵۰ درصد باقیمانده اعتبار اقدام می‌کند.

او با اشاره به سختی کار تردد کارکنان فرستنده مالان‌کوه خلخال بویژه در فصول سرد سال و هنگام بارندگی برف اظهارداشت: تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه اصلاح راه دسترسی به این ایستگاه از عهده این اداره کل خارج بوده و نیازمند تخصیص اعتبار از محل اعتبارات استانی است.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این نشست خواستار توجه بیشتر به پوشش خبرهای این منطقه و همچنین تولید برنامه‌های مختلف از وضعیت فرهنگی ،اجتماعی و آیین‌های برگزار شده ملی و مذهبی از سوی مسوولان و دست‌اندرکاران صدا و سیمای مرکز اردبیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =