استاندار یزد تفویض اختیار به کارگروه تنظیم بازار را خواستار شد

یزد - ایرنا - استاندار یزد با تاکید بر تفویض اختیار به کارگروه های تنظیم بازار در استان‌ها ، گفت:این امر سبب می‌شود در برخی سیاستگذاری ها به صورت استانی یا منطقه ای در تامین کالا و قیمت ها تصمیم گیری شود.

 محمدعلی طالبی روز پنجشنبه  در نشست کارگروه ستاد تنظیم بازار استان که با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن، تجارت در امور بازرگانی برگزار شد افزود: تاکنون تفویض اختیاری که در زمینه های مختلف به استان واگذار شده است به نتایج خوبی دست یافته ایم.

وی اظهار داشت:  گزارش هایی که در مورد تنظیم بازار استان ارائه شده خوب است اما به معنای ایده آل بودن همه شرایط در حوزه بازار نیست.
وی تصریح کرد:همه ما به مسائل و مشکلاتی که کشور با آن مواجه هستیم در جریان قرار داریم  و باید تلاش کرد  تا جایی که امکان پذیر است، شرایط را برای مردم و تولیدکنندگان ایده آل کنیم.
طالبی گفت: امیدواریم شرایط کشور به گونه ای پیش برود که کمی از دغدغه هایی که مردم در حوزه معیشت  کاسته شود.
استاندار یزد افزود: برخی مشکلاتی که در حوزه تنظیم بازار وجود دارد، به تصمیم گیری‌هایی که در مرکز وجود دارد، مربوط است و شاید یکی از دلایل آن این است که نظارت لازم را نداریم یا تبعیتی که همه استان های کشور باید از نرخ های مصوب داشته باشند، به دلیل شرایط ویژه برخی استان ها در تولید و تامین برخی اقلام، امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: همچنین از سوی دیگر باید ساز و کار مناسب برای همکاری ها و هماهنگی های منطقه ای فراهم شود.
طالبی در ادامه بر  توجه ویژه و جدی در بحث تنظیم بازار از استارتاپ ها تاکید کرد.

همچنین قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) در امور بازرگانی در این نشست با اشاره به آرامش نسبی در بازار ایران گفته بود: با توجه به شرایط کنونی کشور، سیاست تنظیم بازار و فراوانی محصول مقدم بر قیمت کالاست.

حسین مدرس خیابانی  افزود: معتقدیم فراوانی کالا موجب آرامش بازار می شود و در حال حاضر میزان ذخایر کالاهای راهبردی  و اساسی ۲ برابر میزان نیاز جمعیت ۸۳ میلیون نفری کشور است. 

وی تصریح کرد: هدف دشمنان نظام و انقلاب اسلامی  از تحریم های ظالمانه  افزایش بیکاری جوانان و ایجاد شرایط سخت معیشتی برای مردم بود  و  در همین شرایط تحریم طی ۹ ماهه  امسال  ۳۲ میلیارد دلار کالا از ایران صادر شد که به لحاظ وزن ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.

وی همچنین گفت: از نظر ریالی میزان صادرات کالا نسبت به مدت مشابه پارسال ارزش قابل توجهی دارد و از رشد نسبتا خوبی هم برخوردار است. 

 قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفته بود : با وجود برخی مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه آمریکا در سال جاری ۳۲ میلیارد دلار کالا از کشور صادر شده است و در زمینه تولید کالا شاهد هفت تا ۱۳ درصد رشد هستیم.

مدرس خیابانی با اشاره به کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان اظهارداشت: خوشبختانه هم اکنون ۲ برابر نیاز کشور کالا در انبارها موجود است و از این نظر هیچ مشکلی در بازار  وجود ندارد و  تولید کنندگان و صاحبان صنایع  و حرف در ایران موفق شده اند، تحریم ها را به فرصت تبدیل کنند و از آن بهره ببریم

 برنامه های یک روز قائم مقام وزیر صمت در یزد شرکت در کارگروه تنظیم بازار، بازدید از شرکت های صنایع لاستیک، کاشی عقیق و بازدید از یک کارگاه شیرینی پزی سنتی و نشست با فعالان اقتصادی صنایع کاشی و سرامیک  و شرکت در همایش ملی روز صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اعلام شده است

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =