برگزارکنندگان انتخابات باید اصل بی طرفی را رعایت نمایند

خرم آباد - ایرنا - رییس دادگستری شهرستان دلفان گفت: عوامل برگزارکننده انتخابات باید اصل بی طرفی را رعایت کنند و از هرگونه اقدامات جانبدارانه پرهیز نمایند.

علی صفر بیرانوند روز پنجشنبه در جلسه ستاد پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی شهرستان دلفان افزود: حضور حداکثری مردم، امنیت و سلامت انتخابات بایستی رویکرد اساسی عوامل برگزارکننده انتخابات باشد و با توجه به حساسیت این دوره این مهم باید مدنظر باشد.
وی، هدف از تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرایم و تخلفات انتخاباتی را انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع تخلفات دانست و اظهار داشت:این ستاد با توجه به دستورالعمل و بخشنامه صادره از رییس قوه قضاییه  برای برگزاری سالم روند انتخابات تشکیل شده است.
رئیس دادگستری دلفان با اشاره به تشکیل شعبه رسیدگی به تخلفات انتخاباتی در این دادگستری خاطرنشان کرد:تشکیل پرونده تخلفات انتخاباتی بایستی مستند و مستدل باشد چون اعلام تخلف بدون وجود دلیل مدرک نمی تواند کافی باشد.

فرماندار دلفان  نیز گفت : مجریان انتخابات بی طرف خواهند بود و هرگونه جانبداری از کاندیدای خاصی مغایر قانون است لذا مجریان در مراحل مختلف انتخابات باید امانتدار رای مردم باشند.
حشمت بهمنی افزود: جمهوری اسلامی یک حکومت مردم سالار دینی است که مردم حرف آخر را در انتخابات می زنند بنابراین هیچ کس حق ندارد در روند انتخاب مردم  خللی وارد .

وی افزود: مجریان انتخابات نمی توانند به نفع کاندیدای خاصی تبلیغات کنند یا با عملکرد جانبدارانه و اظهار نظر علیه یا یا در دفاع از نامزدی  اعتماد مردم را خدشه دار سازند.

شهرستان های دلفان و سلسله یک حوزه انتخابیه محسوب می شوند و دارای یک نماینده در مجلس شورای اسلامی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha