۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۷
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83636283
۰ نفر

برچسب‌ها

هیات اندیشه ورز جوانان بازوی مشورتی مدیران است

خمین - ایرنا - فرماندار خمین با تاکید بر تشکیل هیات اندیشه ورز جوانان در این شهرستان گفت: حضور جوانان خلاق و نخبه در این هیات، اتاق فکر و بازوی مشورتی مدیران است.

به گزارش ایرنا، « احمد طهرانی » روز پنجشنبه در کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی خمین افزود: باید به جوانان اعتماد و از ظرفیت آنها در رفع مشکلات جامعه به ویژه حوزه جوانان بهره گرفته شود.
وی، نسل جوان را سرمایه بزرگ انسانی برای ساختن کشور دانست و اظهار داشت: استفاده از اندیشه، فکر خلاق و نوآور جوانان در پیشبرد اهداف و پیشرفت نظام تاثیرگذار است.

فرماندار خمین با بیان اینکه سکونتگاه غیر رسمی در این شهرستان وجود ندارد، گفت: رفع آسیب‌های مناطق کم برخوردار شهرستان به برنامه های میان مدت و بلند مدت نیاز دارد.
طهرانی تصریح کرد: اقدامات عمرانی و فرهنگی خوبی در مناطق کم برخوردار خمین انجام شده اما جزیره ای عمل کردن دستگاه های اجرایی یکی از موانع مهم رفع معضلات در این مناطق است.
وی، احساس امنیت اجتماعی را از ایجاد امنیت مهمتر بیان کرد و ادامه داد: نبود احساس امینت می تواند سلامت جامعه را تهدید کند.
فرماندار خمین خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت فقط وظیفه نیروی انتظامی نیست و تمام نهادهای اجتماعی و فرهنگی باید برای تحقق امنیت در جامعه برنامه ریزی کنند.
معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین در این کارگروه گفت: ۱۶ هزار و ۸۷۰ نفر به عنوان جمعیت جوان خمین در سن بین ۱۸ تا ۲۹ سال در سامانه سیب ثبت شده است.
دکتر « محمدعلی عروجی » افزود: پایگاه های سلامت در مناطق حاشیه ای نظیر عباس آباد و احمد آباد راه اندازی شده است و به شهروندان این مناطق خدمات سلامت ارایه می کنند.
وی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان می توانند به عنوان سفیران سلامت با این پایگاه ها همکاری و از فضای فیزیکی آنها استفاده کنند.
دبیر سازمان مردم نهاد آوای مهر آفتاب کمره نیز راه اندازی سه شنبه های مسوولان با جوانان را از مطالبات جوانان خمین بیان کرد.
« سحر راشدی » گفت: سازمانهای مردم نهاد خمین فضای فیزیکی مناسب برای برگزاری نشست و کارگاه های آموزشی ندارند و ایجاد خانه جوان در شهرستان ضروری است.
وی ادامه داد: برگزاری کارگاه های آموزشی براساس نیاز جوانان، پرهیز از موازی کاری، شناسایی مشکلات مناطق حاشیه ای و حل این مشکلات به صورت تخصصی در استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در خمین ضروری است.
خمین در جنوب استان مرکزی دارای ۱۰۵ هزار نفر جمعیت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =