حکم رییس سازمان نظام مهندسی را صادر نکنید

تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در نامه ای به رییس دفتر رییس جمهوری، درخواست کرد: حکم رییس سازمان نظام مهندسی تا قبل رسیدگی سازمان دیده بان شفافیت و عدالت در خصوص کیفیت انتخابات نظام مهندسی، صادر نشود.

به گزارش روابط عمومی دیده‌بان شفافیت و عدالت، «احمد توکلی» رییس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به محمود واعظی، رییس دفتر رییس جمهور، خواستار ممانعت از صدور حکم رییس جدید سازمان نظام مهندسی کشور، پیش از رسیدگی جدی دیده بان شفافیت و عدالت، شد. این درخواست سازمان دیده بان شفافیت و عدالت، در پی اعمال نفوذ برخی سیاسیون مبنی بر دست کاری لیست منتخبین انتخابات دوره هشتم شورای مرکزی نظام مهندسی صورت می گیرد.

در نامه توکلی آمده است:  طبق بررسی های به عمل آمده، انتخابات دوره هشتم شورای مرکزی نظام مهندسی در تاریخ ۲۶/۰۴/۹۸ با صحت و سلامت به انجام رسید و وفق مقررات قانونی ۶۶ نفر حائز اکثریت آراء به وزارت راه و شهرسازی معرفی شدند.

توکلی افزود: با انجام بررسی‌های لازم و استعلام از برخی مراجع ذیصلاح و تحت نظر وزیر راه و شهرسازی، نسبت به انتخاب ۲۵ عضو اصلی و ۷ نفر علی البدل اقدام و احکام مربوط توسط وزیر صادر می گردد و اسامی در سایت رسمی وزارت خانه قرار می گیرد.

وی ادامه داد: پس از آن مهندس خرم وزیر راه و شهرسازی  دولت اصلاحات با کمک افراد دیگری با کسب نظر برخی سیاسیون ذی‌نفوذ، وارد عمل شده و پس از تماس با یکی از مقامات ارشد دولت دستور تغییر لیست بر اساس نظرات خاص داده می‌شود. سرانجام در تاریخ ۰۴/۰۹/۹۸ منتخبین جدید معرفی و بر اساس آن ۱۶ تغییر نسبت به لیست رسمی منتشره قبلی صادر می شود و آقای احمد خرم با کسب ۲۴ رای از ۲۵ رای حائز اکثریت آرا می‌گردد، این تخلف از آن جهت انجام شد که آقای خرم به مقام مطلوب برسد.

توکلی یادآور شد: دو نفر دیگر نیز دارای مسائل اساسی بوده و صلاحیت ریاست شورای مرکزی را به هیچ وجه ندارند. لذا با توجه به بدعت بسیار نامیمون که در حال رخ دادن است پیشنهاد می نماید تا قبل از رسیدگی جدی به موضوع از صدور حکم رییس سازمان نظام مهندسی کشور خودداری و پرهیز گردد.

رییس سازمان شافیت و عدالت در پایان این نامه تاکید کرد: مدارک و مستندات موضوع نزد دیده‌بان محفوظ و در صورت نیاز قابل ارائه است. پیش از آنکه نیازی برای اعلام جرم و لغو قانونی این تصمیم پیش آید، دستور فرمایید این تبعیض زشت و توهین آمیز نسبت به برخی از اعضای نظام مهندسی لغو شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =

سرخط اخبار سیاست