مرحوم آیت‌الله‌هاشمی همواره منافع ملی را بر منافع شخصی مقدم می‌دانست

تهران- ایرنا- برادر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: وی همواره وحدت آفرینی را بر تفرقه افکنی، تنش‌زدایی را بر تنش‌زایی و منافع ملی را بر منافع گروهی و شخصی مقدم می‌دانست.

محمد هاشمی روز پنجشنبه در بزرگداشت سومین سالگرد مراسم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: اینک در سومین سال از دی ماه پرخطر و خاطره و خروش به یاد «رکن رکین انقلاب» گردهم آمده‌ایم تا پیمانی تازه کنیم و عهدی دوباره بربندیم.

وی افزود: باشد که اهداف و آمال این رادمرد تاریخ را و تحقق ببخشیم و تلاش کنیم برای حفظ نظام و ارزش‌های آن که با خون شهیدان تثبیت و دوری از افراط و تفریط دغدغه همیشگی‌اش بود.

برادر هاشمی رفسنجانی بیان کرد: وی وحدت آفرینی را بر تفرقه افکنی، تنش‌زدایی را بر تنش‌زایی و منافع ملی را بر منافع گروهی و شخصی همواره مقدم می‌دانست.

هاشمی عنوان کرد: برادرم مردی از جنس «ادخلوها به سلام آمنین» مردی که آفتاب بهاری در پیشانی داشت و قطب‌نمایی از جنس وحدت که قلب‌ها را به قبله‌گاه اتحاد و چشم‌ها را به سجاده آرامش و دست‌ها را به دریای وحدت گره می‌زد.

وی خاطرنشان کرد: کشاکش خدنگ و خدعه و نیرنگ و تزویر، باهوش وافری که داشت «چهره‌ای تابناک در حافظه خیابان‌های انقلاب و نعمتی اصیل و گرانب‌ها در سال‌های قحط‌ الرجال به جای گذاشت.

برادر هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: هاشمی منوری بود که هرگز خاطره‌اش زدوده نخواهد شد و خاطرات دریای مجاهدت‌هایی که داشت هرگز از خروش نخواهد ایستاد.

هاشمی اضافه کرد: مردی از جنس امیرکبیر، مردی که خمینی کبیر، اینگونه او را ستودند: بدخواهان بدانند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.

وی گفت: نزهتگه یادش قرین دعای خیر و صلوات و آرامگه پاکش معطر از نفحات قدسی الرحمان و سود جانکاهش بدرگاه خداوند عرض می‌کنیم.  باشد نسیم یادش زمهریر زمستانی‌مان را به بهار امید پیوند زند.  

برادر هاشمی یادآور شد: خداوندا در این حوادث خونین دی ماه قلب ما را به آرامش نورانی گردان تا در فراق سردار دل‌ها، سلیمانی‌ها شویم و همچون مردم کرمان عاشقان خدمت شویم نه شیفتگان قدرت و در اوج آسمان‌ها به شهپر پرواز از حضیض خاک به سریر بندگی و شهادت و لبخند تو دست یابیم.

سومین کنگره بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، پنج شنبه صبح با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، سورنا ستاری معاون علمی رییس جمهوری، رضا اردکانیان وزیر نیرو، پیروز حناچی شهردار تهران، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره)، اعضای خانواده، شخصیت های دولتی، مذهبی، سیاسی، دیپلمات‌های خارجی و جمعی از علاقه‌مندان در محل اجلاس سران برگزار شد.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha