حق عضویت کتابخانه‌ها برای مددجویان کمیته امداد رایگان است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه با بیان اینکه حق عضویت یکساله در کتابخانه‌های عمومی استان برای مددجوهای کمیته امداد رایگان است، گفت: کمیته امداد منابع انسانی بسیار خوبی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در اختیار دارد.

 معصومه حسنی خونسار روز پنجشنبه در دیدار با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان کرمانشاه؛ افزود: کمیته امداد همکاری بسیار خوبی در جشنواره کتابخوانی رضوی در دوره‌های قبل با کتابخانه‌های عمومی استان داشته و امیدوارم در سال ۱۳۹۹ هم این همکاری‌ها مستمر باشد.

او اظهار داشت: تعداد ۸۷ باب کتابخانه عمومی استان کرمانشاه به عنوان پایگاه‌های فرهنگی برای هرگونه همکاری در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه و اجرای برنامه‌های جانبی آماده همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

خونسار گفت: زیربنای کتابخانه های عمومی نهادی به میزان ۴۰ هزار و ۶۰۱ متر مربع است و مجموع کتابخانه های عمومی به ۱۰۵ باب می رسد.

وی زیربنای کتابخانه های مشارکتی را ۲ هزار و ۳۲۷ متر اعلام کرد و افزود: تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی نهادی استان ۶۷ هزار و ۳۱۸ نفر است.

وی ادامه داد: تعداد اعضای کتابخانه های مشارکتی سه هزار و ۹۶۹ نفر و جمع اعضای کتابخانه های عمومی استان به ۷۱ هزار و ۲۸۷ نفر می رسد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه همچنین با بیان اینکه یک میلیون و ۵۲۵ هزار و ۶۸ جلد منبع در کتابخانه های عمومی نهادی وجود دارد، تعداد منابع مشارکتی را  ۸۶ هزار و ۸۹۰ جلد عنوان کرد.

به گفته او، میزان سرانه منابع به ازای هر ۲ نفر در استان یک جلد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  نیز در این دیدار گفت: در راستای اجرای تفاهم‌نامه همکاری همچنان مروج کتابخوانی هستیم و از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کنیم.

محسن رخصی افزود: تعداد ۱۵ هزار نفر از دانش آموزان و حدود ۲ هزار نفر از دانشجویان استان زیر پوشش کمیته امداد هستند و این منابع انسانی برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک فرصت است.

وی اضافه کرد: حدود ۱۰ هزار نفر از افراد زیر پوشش کمیته امداد عضو کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه هستند.

۷۸ هزار خانواده با جمعیتی بیش از ۱۸۰ هزار نفر زیرپوشش کمیته امداد استان کرمانشاه هستند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.