۲۶ دی ۱۳۹۸،‏ ۰:۲۲
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83635912
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

درگیری شبانه در بیروت ۳۵ زخمی برجا گذاشت

بیروت – ایرنا – خانواده‌های بازداشت شدگان لبنانی چهارشنبه شب روبروی پاسگاه نیروهای امنیت داخلی در بیروت تجمع کردند و سپس با این نیروها درگیر شدند که این درگیری ۳۵ مجروح بر جای گذاشت.

پایگاه خبری روزنامه «الجمهوریه» لبنان گزارش کرد: نیروهای امنیت داخلی برای پراکنده کردن خانواده های معترض که درخواست آزادی بدون قید و شرط بستگان بازداشت شده شان را داشتند و حاضر به ترک محل تجمع نبودند، از گاز اشک آور استفاده کردند.

در جریان راه بندان و حمله ی دیشب عده ای از معترضان به مراکز مالی و تجاری، صرافی ها و شعبه های بانک ها در خیابان الحمراء درغرب بیروت ۶۵ تن از آنان بازداشت و به پاسگاه پلیس منتقل شدند.

در درگیری سه شنبه شب بیروت  ۲۰ معترض و ۶۰ تن از نیروهای نظامی و انتظامی زخمی شدند.

بر پایه ی گزارش، هم چنین  شماری از جوانان معترض به وضع موجود، در مناطق مار الیاس و کورنیش المزرعه در شمال بیروت به طرف نیروهای نظامی و انتظامی سنگ پرتاب کردند، با آنان درگیر شدند که این درگیری نیز چند زخمی برجای گذاشت.

آمبولانس ها و نیروهای صلیب سرخ لبنان مجروحان را برای درمان به بیمارستان های بیروت منتقل کردند.

معترضان با آتش زدن لاستیک و سطل های زباله، جاده ی ساحلی شمال بیروت را بستند که نیروهای ضد شورش برای باز کردن مسیر، وارد عمل شدند.

این نیروها به اشتباه چندین بمب حاوی گاز اشک آور به حیاط سفارت روسیه در منطقه کورنیش المزرعه پرتاب کردند.

در شهر طرابلس نیز دانشجویان و جوانان بزرگراه این شهر به سمت بیروت و نیز برخی راه های فرعی را مسدود و به برخی شعبه های بانک ها و موسسه های دولتی حمله کردند.

«غسان عویدات» دادستان کل لبنان بامداد امروز (پنجشنبه) دستور آزادی بیشتر بازداشت شدگان - به جز آنانی که نیروهای پلیس را زخمی کرده بودند - صادر کرد.

هزاران کارگر، کارمند، جوانان حزبی و فعالان مدنی، دانشجویان و معلمان دانشگاه ها و مدارس خصوصی و دولتی با تظاهرات و تجمع و تحصن درقالب جنبش اعتراضی از ۲۵ مهر ماه تاکنون در شهرهای مختلف لبنان خواستار اصلاح ساختار سیاسی، پایان دادن به سوء مدیریت و فساد مقام ها، رفع بیکاری، گرانی و تورم، جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی (لیره) و افزایش حقوق و مزایا، هستند.

در جریان این جنبش و ظرف سه ماه گذشته، پنج شهروند لبنانی کشته و صدها تن زخمی و بازداشت شده اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha