۲۵ دی ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۰
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83635753
۰ نفر

برچسب‌ها

شکایت فعالان محیط زیست‌ از دولت آلمان

تهران – ایرنا – گروه های محیط زیست روز چهارشنبه اعلام کردند که دادخواستی را در عالی‌ترین دادگاه آلمان علیه دولت آنگلا مرکل صدراعظم این کشور به‌دلیل ضعف در اجرای قوانین محافظت از محیط زیست تنظیم کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، ‌ «رِمو کلینگر» وکیل رسیدگی به این دادخواست گفت: محافظت از محیط زیست، ‌ محافظت از حقوق اساسی به ویژه برای نسل های جوان تر و مردم کشورهای تاثیرپذیرتر است.

وی افزود: آلمان باید تناسبی با مسئولیت خود در زمینه تغییرات اقلیمی برقرار کند.

دولت مرکل سال گذشته با اصلاحات زیست محیطی موافقت کرد که طبق آن، قرار است ۱۰۰ میلیارد یورو تا سال ۲۰۳۰ در این زمینه هزینه شود.

هدف از تهیه این بسته که به موجب آن سفر با قطار ارزان تر و مسافرت های هوایی گران تر می شود، ‌ کمک به بزرگترین اقتصاد اروپا برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به میزان ۵۵ درصد تا سال ۲۰۳۰ است.

اما به نظر می رسد که موضوعات زیست محیطی باعث ایجاد اختلاف در آلمان شده ، به طوری که فعالان مربوطه معتقدند این طرح به حدی ضعیف است که از حرکت کره زمین به سوی گرم شدن ویرانگر جلوگیری نمی کند.

در پی بالا گرفتن اعتراضات زیست محیطی در آلمان، ‌ بحث محیط زیست در راس برنامه سیاسی این کشور قرار گرفته است. مرکل در پیام سال نو میلادی ، چالش های زیست محیطی را مورد توجه قرار داد.

همچنین وزرای کابینه آلمان روز چهارشنبه توافق کردند از طرحی برای سرمایه گذاری ۳.۶  میلیارد یورویی حمایت کنند تا امکان جایگزینی موادی با منشا فسیلی با منابع پایدار فراهم شود.

با این حال، ‌ مباحث جاری زیست محیطی در آلمان شکاف عمیقی را در این کشور ایجاد کرده است. ده ها هزار کارگر آلمانی به صنعت حیاتی خودرو وابسته اند. بخش معدن زغال سنگ نیز همچنان بخشی مهم برای کارگران در بخش های زیادی از ایالت های شرقی این کشور است.

این شکاف همچنین به صنایع دیگری چون بخش کشاورزی نفوذ کرده است. شماری از کشاورزان آلمانی در اعتراض به محدودیت های اعمال شده بیشتر در زمینه آلاینده ها یا سموم دفع آفات، تراکتورهای خود را به خیابان های برلین آورده اند.۹۱۰۹  

کشاورزان آلمانی برای تجمعات بیشتر در روزهای آتی فراخوان داده اند که زمان آن مصادف با آغاز به کار نمایشگاه بزرگ کشاورزی در برلین از روز جمعه هفته جاری است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =