هدف‌گذاری برای کاهش ۵ هزار نفری تلفات حوادث رانندگی

تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: نقشه راه ایمنی راه‌های کشور برای یک دوره پنج ساله با هدف کاهش تعداد کشته‌شدگان تصادفات رانندگی از ۱۷ هزار و ۲۰۰ نفر در سال ۱۳۹۷ به ۱۲ هزار نفر تدوین و اعتباری بالغ بر ۲۴ هزار میلیارد تومان برای آن پیش‌بینی شده است.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت راه و شهرسازی، یکصدو هفتمین نشست کمیسیون ایمنی راه‌ها به ریاست محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

اسلامی در این نشست اظهار داشت: از ۲۵۱  نقطه پر تصادف معرفی شده در مردادماه از سوی پلیس راه به وزارت راه و شهرسازی، پس از ابلاغ به سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۶۸ نقطه طی سه ماه برطرف شد و ۱۴۱ نقطه دیگر نیز در دست اجرا است که تا پایان سال جاری رفع می‌شود. همچنین اصلاح ۶۱ نقطه پر هزینه نیز در سال آینده پس از برآورد بودجه در دست اقدام قرار می‌گیرد.

رییس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در ادامه به ارتقا سطح استاندارد و کیفیت تولید وسایل نقلیه و همچنین بازنگری در حوزه آموزش و صدور گواهینامه های رانندگی تاکید کرد و گفت: باید مناطق با تصادفات بالا ناشی از کیفیت آموزش و صدور گواهینامه‌ شناسایی شده و نسبت به اصلاح فرآیند آموزش و برخورد با متخلفان اقدام کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به «نظارت دایمی بر رانندگی و رفتار کاربران» گفت: در کنار پلیس راه باید نماینده سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز در نظارت و کنترل عملکرد ناوگان حمل‌ونقل عمومی ایفای نقش کنند.

شهرام آدم نژاد معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی نیز در این نشست گفت: یکی از برنامه‌های کاری کمیسیون ایمنی راه ها برنامه ریزی برای ارتقای ۳۰ کیلومتری مقاطع محورهای واقع در محدوده و حریم شهرها است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha