۲۵ دی ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83635698
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پلوسی تیم محاکمه ترامپ را معرفی کرد

تهران- ایرنا- رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه هیاتی هفت نفره از نمایندگان دموکرات تحت عنوان "مدیران استیضاح ترامپ" را معرفی کرد.

به گزارش تارنمای هیل، نانسی پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که قطعنامه استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به مجلس سنا ارسال خواهد شد. 
به گفته پلوسی، هیات مدیران استیضاح ترامپ به رهبری آدام شیف نماینده حوزه انتخابیه کالیفرنیا از حزب دموکرات ایالات متحده آمریکا در مجلس نمایندگان است. 
مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ رییس جمهوری آمریکا در سنا حاضر شوند. 
بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. 
جمهوریخواهان سنا هنوز قطعنامه مقررات استیضاح را رونمایی نکرده‌اند و مشاوران این حزب می‌گویند احتمالا بعد از ارسال مفاد استیضاح از سوی مجلس نمایندگان آن را رونمایی کنند. 
میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا هفته پیش گفت ۵۱ رای لازم را برای وضع مقررات محاکمه و تاخیر در تصمیم حضور شاهدان احتمالی تا اواسط روند محاکمه در اختیار دارد. 
با این حال جمهوریخواهان هنوز درحال مذاکره بر سر ادبیات این قطعنامه هستند و سوزان کالینز سناتور جمهوریخواه آمریکایی هفته پیش گفت در حال همکاری با گروه کوچکی از سناتورهای هم‌حزبی خود است تا تضمین دهد این قطعنامه به دو طرف اجازه خواهد داد که درخواست احضار شاهد را داشته باشند. 
روند استیضاح ترامپ پس از افشای تماس تلفنی او با ولودومیر زلنسکی رئیس‌جمهوری اوکراین و فشار بر او برای تحقیقات درباره جو بایدن نامزد رقیب در اوایل مهرماه آغاز و سوم مهرماه متن کامل آن منتشر شد. این متن در پنج صفحه مربوط به مکالمه ۲۵ جولای (سوم مردادماه) بود. به دنبال این افشاگری تا پنجم مهرماه، ۲۱۹ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از مجموع ۴۳۵ نفر، رای به استیضاح ترامپ دادند. 
 

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha