حمایت شهروندان آمریکا از تنش‌زدایی با ایران

تهران– ایرنا– نتایج تازه‌ترین نظرسنجی در آمریکا بیانگر است که بیش از نیمی از پرسش‌شوندگان، از عقب‌نشینی دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور از تشدید تنش با ایران حمایت کردند.

به گزارش تارنمای خبری نشریه هیل، نتایج این نظرسنجی که از سوی موسسه « مورنینگ کانسالت » و نشریه پولیتیکو انجام و امروز (چهارشنبه ۲۵ دی) منتشر شد، نشان داد ۷۱ درصد از مردم آمریکا از عدم پاسخ نظامی آمریکا پس از حملات موشکی سپاه به دو پایگاه عراقی محل استقرار نیروهای آمریکایی حمایت کردند.  

فقط ۱۴ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از انجام نشدن پاسخ نظامی علیه ایران اعلام نارضایتی کردند و ۱۵ درصد نیز یا از این موضوع مطلع نبودند و یا هیچ نظری در مورد آن نداشتند.

در این نظرسنجی همچنین از مردم آمریکا در مورد اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران پرسیده شد که ۲۲ درصد با این اقدام مخالفت و ۵۸ درصد با تحریم‌ها موافقت کردند.
در بخش دیگری از این نظرسنجی درخصوص اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس پرسیده شد که ۳۸ درصد مخالفت خود را با این حمله نظامی اعلام و ۴۴ درصد از آن حمایت کردند.

این نظرسنجی از میان یک هزار و ۹۹۶ نفر انجام و حاشیه خطای آن ۲ درصد برشمرده شد. ۹۱۰۹

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پنج روز بعد در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا، ۱۳ فروند موشک بالستیک به سوی پایگاه عین‌الاسد آمریکا در استان الانبار واقع در غرب عراق شلیک کرد.
2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =