استیلی: از مردم ایران عذرخواهی می کنم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال ایران پس از حذف تیمش از رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و انتخابی المپیک گفت: از مردم ایران به خاطر صعود نکردن تیم امید به مرحله حذفی رقابت های انتخابی المپیک عذرخواهی می کنم.

«حمید استیلی» در پایان دیدار تیم های ایران و چین گفت: از مردم ایران به خاطر صعود نکردن تیم امید به مرحله حذفی عذرخواهی می‌کنم. تمام تلاش خود را برای صعود انجام دادیم اما نشد. آنچه که برای من مهم است این است که فوتبالیست‌های جوان با تعصب و غیرت تلاش کردند و چیزی کم نگذاشتند. امیدوارم مسوولان ورزش ایران جوانان را از دست ندهند زیرا آنان آینده فوتبال ایران هستند.

وی اظهار داشت: تیم های کره جنوبی و ازبکستان از گروه صعود کردند که برای این ۲ تیم آرزوی موفقیت دارم. مقابل کره مستحق باخت نبودیم و حتما باید ازبکستان را شکست می‌دادیم. فکر می‌کنم امروز ما ۲۵ شوت طبق آمار به سمت دروازه حریف داشتیم. ۲۵ بار دروازه حریف را تهدید کردیم. فرصت چندانی به چین ندادیم. حداقل هفت یا هشت موقعیت ۱۰۰ درصد گل داشتیم. در نیمه دوم باید با اختلاف سه یا چهار گل بیرون می‌آمدیم اما با بی‌دقتی این موقعیت‌ها از دست رفت. بازیکنان، همه زحمت خود را کشیدند و از آنان تشکر می‌کنم.

استیلی گفت: امروز فوق‌العاده بودیم و هر شکل که خواستیم موقعیت خلق کردیم. برنامه‌ها اجرا شد اما آن توپ‌ها باید گل می‌شد. به خاطر تفاضل گل صعود نکردیم و همین من را شرمنده می‌کند. می‌خواهم بدانید حمید استیلی هر چه در توان داشت برای موفقیت این تیم گذاشت.

سرمربی تیم فوتبال امید همچنین خاطرنشان کرد: از همه کسانی که حامی این تیم بودند تشکر می‌کنم. فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و رسانه ها به این تیم لطف داشتند و حمایت کردند. از تمام بازیکنانی که از ابتدا تا امروز کنار ما بودند نیز تشکر می‌کنم. این تیم نباید رها شود. این بچه‌ها می‌توانند آینده‌سازان فوتبال ایران باشند. تا بتوانند به فوتبال ما کمک کنند.

وی درباره بهترین بازیکن تیم امید در این جام گفت: هر ۲۳ بازیکن من بهترین بودند. ما این بچه‌ها را تنها ۲هفته در اختیار داشتیم و خیلی از آنها تنها یک دیدار تدارکاتی کنار هم بودند. با این حال با غیرت و تعصب همه کار انجام دادند تا دل مردمشان را شاد کنند. با این شرایط آب و هوایی مبارزه کردند و این تیم نمایش شایسته‌ای داشت.

استیلی اذعان داشت: ما سه تعویض درنیمه دوم داشتیم و می‌خواستیم کار را هجومی کنیم. اگر در نیمه اول گل می‌زدیم در نیمه دوم به نتیجه مورد نظر می‌رسیم. مهدی قائدی کار خودش را کرد. رضا جبیره عملکرد خوبی داشت. شاید اگر قائدی آن توپ را گل می‌کرد خیلی ماجرا راحت‌تر می‌شد.

دیدار تیم‌های فوتبال ایران و چین در مرحله گروهی رقابت های زیر ۲۳ سال آسیا با یک گل به سود ایران به پایان رسید. ایران با این برد چهار امتیازی شد اما نتوانست از مرحله گروهی صعود کند. این تیم پیش از این برابر ازبکستان به تساوی یک  بر یک  رسیده و برابر کره جنوبی شکست را پذیرا شده بود.

با حذف ایران از مرحله گروهی تیم امید به طور عملی شانس حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو را از دست داد تا با حسرت رسیدن به بزرگترین تورنمنت ورزشی جهان به ۴۸ سال برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =