ستاد توسعه صادرات راه‌اندازی می‌شود

تهران - ایرنا - رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد: ستاد توسعه صادرات همچون ساختار ستاد تنظیم بازار قرار است در روزهای آینده با دستور معاون اول رییس‌جمهور راه‌اندازی شود.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت «حمید زادبوم» در نشست مشترک با فدراسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برای حمایت از صادرات محصولات درحوزه ICT اعلام آمادگی کرد و افزود: تلاش می‌ شود مسیری که برای اجرایی‌سازی آیین‌نامه صادرات نرم افزار باید طی شود، سریع‌تر انجام  و کمیته ماده ۱۵ نیز در مسیر اجرایی‌سازی قرارگیرد.

وی پیرامون حضور فعالان در حوزه ICT در خارج از کشور و نحوه حمایت دولت نیز، گفت: این موضوع مورد توجه سازمان توسعه تجارت ایران و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری قرار دارد و از بخش خصوصی می‌خواهیم که مدل پیشنهادی خود برای این حمایت ارایه دهند؛ زیرا کار در حوزه ICT کاملا خاص است و باید فعالان در این حوزه کمک کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:سازمان توسعه تجارت ایران در بحث تعهد ارزی، آیین‌نامه‌ای در ارتباط با محصولات خدماتی در حال تنظیم است و در کمیته ماده ۱۹ نیز تصمیماتی در زمینه تعهد ارزی خدمات فنی و مهندسی اتخاذ شده که باید برای موضوع خدمات و محصولات ICT نیز اقدامات لازم انجام شود و جداگانه آن را مورد بررسی قرار داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha