آزمون بورد تخصصی دامپزشکی دانشگاه آزاد ۲۸ دی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی روز شنبه ۲۸ دی ماه ۱۳۹۸ به صورت متمرکز در تهران برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد، بر اساس اعلام دفتر توسعه علوم دامپزشکی معاونت علوم پزشکی، در این دوره، برای اولین بار محل برگزاری در یکی از واحدهای منتخب مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه در تهران برگزار می شود و نیز سوالات به صورت تستی است.

بر اساس اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد  محل برگزاری این آزمون: تهران، بلوار اشرفی اصفهانی، بالاتر از میدان پونک، بلوار امام حسن، مجتمع دانشگاهی آیت اله هاشمی (نیایش)، ساختمان شماره یک، طبقه اول و شروع فرایند آزمون ساعت ۸:۳۰ صبح است و ورود به حوزه امتحانی پس از ساعت مذکور ممنوع است.

در حال حاضر دامپزشکان اجازه شرکت در آزمون و ادامه تحصیل در ۳۰ رشته وزارت بهداشت را دارند (۲۶ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت؛ ۴ رشته داروسازی).

رشته های دکترای تخصصی  (Ph.D)  علوم پایه پزشکی و بهداشت عبارتند از :  اپیدمیولوژی،  آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت،  انگل شناسی پزشکی،ایمنی شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی، بیولوژی تولید مثل، بیوشیمی بالینی، پزشکی مولکولی،توکسین های میکروبی، حشره شناسی پزشکی و مبارزه با ناقلین،  خون شناسی آزمایشگاهی و علوم انتقال خون، ژنتیک پزشکی، سیاستگذاری سلامت،  علوم تشریحی، علوم تغذیه، علوم اعصاب،  علوم سلولی کاربردی، فیزیولوژی،  مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی، مهندسی بافت،  نانوفناوری پزشکی،  ویروس شناسی پزشکی و  سلامت در بلایا و فوریت ها.

همچنین بهداشت و ایمنی مواد غذایی، علوم و صنایع غذایی، علوم بیومدیکال مقایسه ای از دیگر رشته های دکترای تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت است.

رشته های دکترای تخصصی  (Ph.D)  داروسازی نیز شامل سم شناسی، اقتصاد و مدیریت دارو، نانو فناوری دارویی و زیست مواد دارویی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علیرضا IR ۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۵
    0 0
    بزرگترین تصمیم اشتباهی که برای امتحان بورد دامپزشکی گرفته شده تصمیمی عجولانه و بدون در نظرگرفتن بسیاری از جوانب، که یک باره ساختار امتحان بورد که دانشجو در طول سال های تخصص خودش را برای امتحان آماده کرده و یکباره دو ماه قبل از امتحان ساختار امتحان را بکل تغییر می دهند، ظلمی که به هیچ عنوان قابل بخشش نیست