عزاداریم، اما نباید اجازه بروز فتنه را در جامعه دهیم

تهران- ایرنا- رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: حادثه سقوط هواپیمای اوکراین، غم انگیز بود، اما نباید اجازه دهیم فتنه بزرگتری رخ دهد.

حجت الاسلام محمد قمی امروز چهارشنبه در مجلس ختم شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراین در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران افزود: فتنه یعنی فضا غبارآلود شود و کلمات و واضحات حق، مشخص نشود، ما داغدار و غصه داریم، اما اختیار مملکت خودمان را داریم.
وی اظهار داشت: خواسته یا ناخواسته، کسانی هستند که اگر خیری به ما برسد، ناراحت می شوند و اگر شری به ما برسد خوشحالند.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: ‌عزیزانمان را از دست داده ایم، داغدار و غصه داریم، اما حواسمان هست ملتی هستیم که در مقطعی از زمان به ما زور می گفتند.
قمی با بیان اینکه حادثه سقوط هواپیما، در ابتدا با عصبانیت هایی همراه بود، اظهار داشت: البته برخی هم سوءاستفاده کردند، اما همین واقعه هم به فضل الهی باعث الفت بین ما خواهد شد.
وی افزود: حکم ما برادری است، اختلاف هایی هم داریم، اشکالی ندارد. ما یک خانواده عزیز از دست داده ایم که یادمان نرفته می خواهیم روی پای خود بایستیم.
قمی با اشاره به توییت ترامپ پس از سقوط هواپیما، ادامه داد: او همان کسی است که ملت ایران را در توییت دیگری، تروریست ترین مردم تاریخ خطاب کرده بود.

نمی گذاریم جای اصل و فرع عوض شود
رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: هر کس خطا کرده و محرز شد با او برخورد می‌شود. تشویش، آشفتگی، پریشانی و غبارآلود کردن فضا؛ به حاشیه رفتن مسائل اصلی است، نمی‌گذاریم جای اصلی و فرعی عوض شود.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هنگام جنگـ جهانی، سران سه قدرت بزرگ در ایران جلسه گذاشتند، بدون اجازه از  شاه و حتی او را در جلسه راه ندادند.
قمی با بیان اینکه ما دسته جمعی تصمیم گرفتیم که دیگر توسری نخوریم، تاکید کرد: از روزی که همه چیز علیه ما بود و هیچ چیز نداشتیم، شروع کردیم، ما عربستان سعودی و امارات نیستیم، ما ملت ایران با هم تفاوت هایی داریم که اگر درست رفتار کنیم، این تفاوت ها منجر به رحمت می شود.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: ما عذرخواهی هم می کنیم، هر کسی خطا کرده، برخورد می شود و خون عزیزانمان هدر نیست، اما شرایط ما شرایط جنگی بود، اشتباهاتی شد و اینکه چرا ممنوع سازی پروازها نشده،  باید بررسی شود.
قمی اضافه کرد: ما با کسی دعوا نداریم، اما کسی دیگر آمد، داعش را درست کرد، ما که جنگ نداشتیم، آنها صدام را هشت سال به جان ملت ایران انداختند و بهترین جوانان ما را گرفتند.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: ما مردمی نیستیم که زور بشنویم، مسوولان مملکت خودمان هم بخواهند  زور بگویند، می ایستیم.
قمی گفت: تکلیف ما با کسی که از سفارت مقابل دانشگاه امیرکبیر تشریف می آورد، هم روشن است. همین تحریم ها چه بلایی سر ما آورد و اساسا حرف حساب تحریم دانشگاه امیرکبیر چیست؟ این است که شما بیخود روی پای خود ایستاده اید.
این مسوول تاکید کرد: ما داغداران، وسط نبرد و کارزاری هستیم که آن را شروع نکردیم، اما چون نمی خواهیم تو سری خور باشیم، تمام کننده این ماجرا، ما هستیم.
وی در پایان سخنان خود با بیان اینکه حضرت علی (ع) به مالک اشتر می فرماید خود را از دغدغه مردم پُر کن و همواره دغدغه مردم  را داشته باش، گفت: دغدغه مندی و مسوولیت پذیری جزو اصول مکتبی ما است.

مجلس ختم شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوکراین امروز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار شد.  هفت تن از جانباختگان این سانحه هوایی از دانش آموختگان امیرکبیر بوده اند.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراینی با ۱۷۶ سرنشین صبح چهارشنبه ۱۸ دی و در حالی که تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن جان باختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =